• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dyskusja nt. jakości i stosowania suchych karm

#1
Witam,
Analogicznie do tematu założonego przez Łukasza ("Dyskusja nt. jakości mrożonych karm"), proponuję rozpocząć dyskusję o jakości, testach, doświadczeniach i własnych praktykach w karmieniu naszych podopiecznych karmami suchymi.
Zagadnienie duże, ciekawe i ważne, jak widać po kierunku rozwoju wątku "Hikari", więc wymaga osobnego potraktowania.
Żeby jakoś zacząć, to napiszę, że nie wyobrażam sobie hodowli ryb bez diety opartej na karmach mrożonych, zwłaszcza, że pływają u mnie drapieżniki. Natomiast trudno też nie uwzględnić w diecie ryb trzymanych w akwariach karm suchych, mających w sobie składniki i suplementy uzupełniające, których nie zawierają mrożonki.
W dużym uproszczeniu, większość dorosłych ryb karmię cztery razy dziennie - dwukrotnie suchą karmą (głównie: Tetra, Hikari, Naturefood, Tropical), dwukrotnie mrożoną (IT, spożywcze ryby i krewetki). Ponieważ mam też przedstawicieli rodzajów wszystkożernych i roślinożernych, więc do każdego karmienia używam różnych karm. Dla przykładu, Tetra robi wspaniałe "kapiszony", zielone (Tetra Pro Vegetable) i czerwone (Tetra Pro Colour).
Ostatnio zainteresowałem się astaksantyną, w związku z czym, nabyłem kilka półkilogramowych tafli mrożonek IT wybarwiających na czerwono. Po głębszym wejściu w temat, dowiedziałem się, że zawarta w niej astaksantyna jest najprawdopodobniej produktem syntetycznym, a naturalną mogę nabyć jedynie w proszku.
Krótko mówiąc, nie da się uciec od proszków, płatków, pałeczek, granulatów.
A co Wy o tym sądzicie?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Dyskusja nt. jakości i stosowania suchych karm - przez dator - 05-01-2012, 12:04 PM
RE: Dyskusja nt. jakości i stosowania suchych karm - przez Killifish - 30-05-2012, 13:23 PM
RE: Dyskusja nt. jakości i stosowania suchych karm - przez Killifish - 30-05-2012, 13:50 PM
RE: Dyskusja nt. jakości i stosowania suchych karm - przez Killifish - 30-05-2012, 14:39 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości