• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ranking kopaczy

#4
Witam, zgadzam się ze Sławkiem ( Sloma) 
S.daemon "ryją" non stop ..Wink
ale zaraz za nimi mam S.jurupari
Na końcu satanoperek - S.acuticeps .. 
Z innych gatunków najmniej kopią B.cupido - to już prawie nie koparki ..Wink
Mysle , że to co " przeszkadza" naszym  rybą kopać to jałowośc naszego podłoża .. Gdy wpuściłem dorosłe S. jurupari do nowego akwa w którym pod warstwą piasku umieściłem torf - kopały non stop 24h/dobę - bo po prostu wynajdowały tam coś do skubnięcia .. Tak jak w naturze - zawsze znajdują coś godnego uwagi. Jednak po pewnym czasie nasz piasek w akwarium , jest już tak jałowy , że nie maja czego tam szukać i skubią co innego, korzenie, zaglonione szyby itp.. 
Dla satanoperek ( wydaje mi sie że nawet bardziej niz dla innych ziemiojadów) kopanie w piasku to całe życie ... musza kopać i robią to bez przerwy, chyba że tak jak w akwa - najedza sie w godzinę ( podczas podawania pokarmu) a w piasku nic już nie ma .. Dlatego też często wrzucam do akwa całe gałęzie z liścmi ( nieważne czy juz uschły czy nie) - wówczas  gdzie nie gdzie pojawi sie pleśń, czy jakies inne 'ustrojstwa' a naszy rybki maja co skubać. Z liści pozniej zostają już tylko strzępki , na których namnażają się różne drobne 'robaczki' i tym samym urozmaicamy ich dietę. nigdy nie odmulałem akwarium z moimi satanoperkami a wręcz przeciwnie - dodaje tam coraz to więcej syfku. Uwielbiam widok , gdy cała głowa S.daemon nurkuje w 5 cm warstwie postrzępionych lisci, torfu i innych "rzeczy"  - prawie tak jak w naturze ..Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Ranking kopaczy - przez tuptuś - 08-08-2016, 23:59 PM
RE: Ranking kopaczy - przez Sloma - 09-08-2016, 01:47 AM
RE: Ranking kopaczy - przez arsik - 09-08-2016, 08:20 AM
RE: Ranking kopaczy - przez galimedes - 09-08-2016, 13:16 PM
RE: Ranking kopaczy - przez Sloma - 09-08-2016, 17:41 PM
RE: Ranking kopaczy - przez Wnorus - 10-08-2016, 15:50 PM
RE: Ranking kopaczy - przez filas - 10-08-2016, 21:23 PM
RE: Ranking kopaczy - przez schmeichel - 03-08-2017, 09:16 AM
RE: Ranking kopaczy - przez reeadon - 04-08-2017, 21:10 PM
RE: Ranking kopaczy - przez tatakuby - 04-08-2017, 23:16 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości