• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: akwaterrarium 300l. z żółwiem.

#1
Jako, że pokazujecie też inne zwierzęta niż rybki. To pokażę swoje akwaterrarium z żółwiem które mam w domu. 
Akwarium: ma wymiar 120x50x50 czyli 300l. zalane prawie do pełna 

szafka akwarystyczna kupiona pod ten sam litraż co akwarium.

Wyspa: ma wymiary 46cm.dł. 59cm.szer. wykonana z poliwęglanu o gr.1cm. oklejona sztuczną trawą i na to kilka łupków skalnych.

podejście tak jak wyspa wykonane z poliwęglanu naciętego i wygiętego tworzy całość z wyspą również oklejone sztuczną trawą całość opera się na akwarium i przylega do tła.

tło: wymiary tył około 120cm.dł.180wys. bok około 70 cm.dł.140.wys. imitujące skały jako że ścianę pokrywa boazeria tło jest większe od akwarium by przykryło część ściany, zamierzeniem było stworzyć ścianę skalną nad brzegiem zbiornika wodnego. Całość wykonana z styropianu a różnej grubości faktura skał wypalana suszarką zaciągnięta zaprawą klejową i pomalowana i na to przykleiłem zakonserwowany w bezbarwnym lakierze akrylowym mech i 2 korzenie imitujące drzewa wyrastające że skał pomalowane lakierem o kolorze ciemny dąb. Na zrobienie tła zdecydowałem się ponieważ gotowe tła wypukłe są drogie i tylko na wymiar akwarium a ściana by była nie zasłonięta tłem i by to nie fajnie wyglądało, a teraz jak się patrzy to widać całość a nie akwarium i ścianę myślę że efekt zamierzony uzyskałem. Tło sam robiłem. 
Dno to otaczki zebrane nad rzeką i nieduży  korzenie ze sklepu, a drugi większy z lasu i wypreparowany. 
A teraz trochę o sprzęcie:
Filtr to kaskada aqua cleaner 70 firmy hagen, przerobiona na hydroponiczny. Jako, że żółwie dużo brudzą główna filtracja  unimax 700. 
Oświetlenie lampka zwykła na klips którą przerobiłem by naturalnie wyglądała i komponowała z tłem. Kable okleiłem suchym pnączem a klosz zrobiłem z kokosa. 
Mieszkaniec to samiec -żółw żółtobrzuchy(Trachemys scripta scripta). Była też samiczka ale jakiś czas temu zdechła. Oba  z fatalnych warunków przygarnięte były. 
Myślę, że nikt zły nie będę że pokazuje coś nie rybkowego. 
Kilka fotek:


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 29-03-2016, 22:21 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez tatakuby - 30-03-2016, 00:38 AM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez Pablito - 30-03-2016, 00:47 AM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez mfryga - 30-03-2016, 06:37 AM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 30-03-2016, 17:58 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez Adrian - 30-03-2016, 18:03 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 30-03-2016, 18:16 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez marekf - 30-03-2016, 19:43 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 30-03-2016, 20:37 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez Mesjah - 14-05-2016, 20:48 PM
RE: akwaterrarium 300l. z żółwiem. - przez DawidK - 23-05-2016, 17:17 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości