• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prośba o rozpoznanie - podejrzana biała kulka na pyszczku ramireza

#1
Witam forumowiczów,
zacznę od podania danych mojego akwarium:
Pojemność zbiornika- 63 l
Wymiary zbiornika- 60*30*35
Jak długo zbiornik funkcjonuje-miesiąc
Wyposażenie zbiornika (filtracja itp.)-Aquael Versamax 2 kaskada + wewnętrzny HapPet, grzałka 50 W Aquael, Leddy Tube w pokrywie
Obsada-2*pielęgniczki ramireza, 5*neon innesa, 5*otosek
Parametry wody:
ph-ok. 7,5
KH-ok. 3
GH-ok. 14
NO2-0
NO3-pow. 15
Częstotliwość i wielkość podmian wody-równo co tydzień 20%
Jak przyrządzasz wodę do podmian-odstana kranowa
Czym ryby są karmione oraz jak często-1-2*dziennie, różne rodzaje płatków Tropical, suszone dafnie, mrożona artemia
Czy ryby były ostatnio leczone-dostawały witaminy Sera, w wodzie pływa ząbek czosnku, po restarcie dodawałam uzdatniacz Tetry
Czy do zbiornika doszły ostatnio jakieś nowe ryby-nie
Objawy chorej ryby-biała "kulka" na pyszczku, na czółku niedaleko oka; dziś zauważyłam, że pojawiła się druga mała kulka przy jednym ze skrzeli, a z drugiej strony główki zaczyna się jakby robić ślad, wskazujący na to, że i tam coś może być :/ Samczyk normalnie z apetytem je, pływa, zaleca się do samiczki, odchody ma prawidłowe, wygląda zdrowo; ospa to raczej nie jest, bo wszystkie by chorowały. Dodam jeszcze, że wcześniej też to miał, prawie od początku (rybki mam od ok. 2 miesięcy, w międzyczasie musiałam robić restart przez moje głupie błędy początkującego, ale to inna historia) - a potem, jakiś miesiąc temu, nagle "odpadło", pozostawiając tylko lekki jaśniejszy ślad na jego główce. Już się cieszyłam, że wyzdrowiał, a tu jakby nawrót.
Mam do Was prośbę o pomoc, co to może być - martwię się o rybkę. Ospę raczej skreślam; za duża ta kulka i nie przenosi się na resztę obsady. Jakiś zewnętrzny pasożyt? Wrzód?...
Dołączam zdjęcia, choć ostrość nie chciała mi się ustawić w aparacie. W każdym razie widać taką białą narośl na jego łebku.
Z góry dzięki za podpowiedzi Smile
https://www.dropbox.com/s/v83tcx0o7bp946...2.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/0wi664cojfj7nv...3.jpg?dl=0
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Prośba o rozpoznanie - podejrzana biała kulka na pyszczku ramireza - przez Ramirez Dolores - 26-02-2016, 23:54 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości