• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dno 100x50 i Crenicichla regani, propozycja obsady.

#1
Hej Big Grin.

Po zmianach obsad oraz akwariów znalazła się możliwość na baniak dla od dawna wymarzonych crenicichli.

Akwarium ma wymiary 100x50x30cm. Na 100% będzie 1+1 C. regani, które przyjeżdżają już w piątek Big Grin.
Woda czyste RO, zakwaszone do pH 6,0 kapką aquacidu, pod piachem jest torf. Ostatecznie zamierzam dojść do pH 5,5. Temperatura 26 stopni. Ostatecznie baniak ma być bardzo mocno zagracony drewnem i syfkiem Big Grin.

Czytałem że bez towarzystwa crenie są bardzo skryte i płochliwe. Chciałbym więc coś im dorzucić, coby się zrelaksowały Big Grin. Czy w takim akwarium są szanse na jakieś inne pielęgnice?
Bardzo chętnie dopuściłbym parkę np. Guianacara geyai, boję się jednak o relacje międzygatunkowe.

Oprócz tego, czy są szanse na jakieś rozpraszacze, których nie zjedzą crenie, ale upilnują przy nich młodych? Odkąd przeczytałem artykuł w e-zinie jestem bardzo ciekawy ich opieki nad potomstwem.

Pley, można Cię prosić o opinię na temat łączenia creni? Pamiętam że w akwarium o podobnym dnie połączyłeś je z maronkami.

Z góry dzięki za odpowiedzi Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Dno 100x50 i Crenicichla regani, propozycja obsady. - przez Papja - 06-01-2016, 22:19 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości