• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x40x50 - Spoglądając w stronę Afryki

#1
Cześć Wink
W planach mam wymianę 112l na coś dłuższego. Zapewne padnie na 120x40 w 240l. Prawdę mówiąc SA już mi się przejadło Tongue Chciałbym czegoś nowego, czegoś mniej spotykanego, czegoś fajnego i kolorowego Smile Spoglądam w stronę Afryki bo to dla mnie nowy, nieodkryty jeszcze region Tongue Jeśli nie Afryka to może Azja? Liczę, ze coś zaproponujecie Wink

Parametry nie grają roli, jest RO, są warunki - miałem pielęniczki kakadu WF - niemniej jednak fajnie byłoby gdybym mógł lać wodę prosto z kranu - zawsze to wygodniej. Kranówka to pH 7-7,5 kH 8, gH 11. Prócz RO w zanadrzu mam jeszcze armatę torfową (spokojnie mogę zejść z PH poniżej 6,5-6,8) ale chciałbym jej używać w miarę możliwości jak najmniej, bo wolę czystą - góra słomianą wodę Smile

I chyba najważniejsze - chciałbym stosunkowo duże ryby, bo kakadu zawsze chowały się kontach i po kokosach - nie miałem zbytnio okazji ich obserwować :| Sądzę, że coś pokroju kakadu mogłoby się zgubić w nowym akwarium o 40cm dłuższym od starej setki Tongue
Tylko błagam nic abstrakcyjnego czego nie będę w stanie dostać, lub musiałbym sprowadzać z drugiego końca kraju Wink Beskid Mały z Bielskiem na czele pozdrawia Smile

Ps: wiem, jestem wymagający Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
120x40x50 - Spoglądając w stronę Afryki - przez Hunter - 04-08-2015, 19:16 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości