• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 1100 litrów miłości do pielęgnic :)

#1
witam Was wszystkich. Jakiś czas temu zarejestrowałem się na forum i czytałem wiele Waszych wątków ale nie uczestniczyłem czynnie w życiu forum. Chciałem ponownie się ładnie przedstawić. Mam na imię Michał i mieszkam w miejscowości Turek koło Konina. Chciałem z Wami podzielić się moim projektem nowego akwarium, które właśnie do mnie dojechało i które myślę, że jeszcze w tym roku uruchomię. Będę do Was również miał prośbę o doradztwo w tym co poniżej opiszę oraz wszelkie opinie, podpowiedzi.
A więc: akwarium o wymiarach 186x104x55h. Ma zrobione dziury pod sump, ale są zaklejone. Jakoś nigdy nawet na oczy nie widziałem sumpa i mimo wielu jego zalet o których czytałem, to boję się jakoś tego ustrojstwa, że zaleję tym dom, że coś źle będzie funkcjonować. Zamiast sump chciałem zastosować wewnętrzny panel na boku akwarium, który zasilany będzie pompą Grundfos Alpha 2, bo zamysł jest taki, żeby akwarium mimo rozmiarów było mega oszczędne. Druga filtracja to będzie filtr hydroponiczny nad akwarium zasilany głowicą Aquael 1100l. Mam nadzieję, że głowica będzie spełniać swoją funkcję. Grzałka 300w aquael. Światło albo zostanę przy jednej HQI 70w lub naświetlacze led szt 4 10w 6500k? Uwielbiam bliki na dnieSmile
Dla ocieplenia ścian chcę zastosować styropian, pod oraz na dwóch ścianach, ponieważ tylko dwie będą do "oglądania".
Obsada, która najbardziej mnie fascynuje obok Malawi to Ziemiojady i tutaj troszkę dla mnie zaczynają się schody. Zmierzyłem ph i wyniosło około 8, kh i gh 7-8. Co można z tym zrobić, żeby ziemkom było ok? Nie chcę mieć typowego BW ponieważ dla mojej Żony ma być to także ozdoba a więc akwarium typu Andoszki odpada
A może macie jakieś inne propozycje na obsadę?
Wystrój akwarium. Dużo bawię się z żywicą epoksydową z atestem na kontakt z wodą pitną i wymyśliłem coś takiego by zastosować w akwarium jako ozdobę pień drzewa wraz z korzeniami, który jak gdyby drzewo było podtopione przez wodę, ale żeby nie gnił i takie tam cuda, to będę malował go żywicą epoksydową. Jak zaschnie jest to powierzchnia nie do ruszenia a drzewo będzie z korą prezentować się bardzo naturalnie. Co Wy na to? Prócz tego chcę zrobić brzeg rzeki z ceresitu obsypanego piaskiem, który będzie schodził do wody. Piasek na dnie i kamienie.
Proszę Was o wszelkie sugestie tak jak już wcześniej pisałem. Co o tym myślicie. Mam nadzieję, że długość mojego maila Was nie zanudziła Smile dzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
1100 litrów miłości do pielęgnic :) - przez mfryga - 26-01-2014, 00:13 AM
RE: 1100 litrów miłości do pielęgnic :) - przez filas - 29-01-2014, 20:22 PM
RE: 1100 litrów miłości do pielęgnic :) - przez filas - 29-01-2014, 21:20 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości