• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pierwsze (duze) 200l obsada

#1
Witam ponownie Smile
Tym razem kieruję się do was o pomoc przy dobraniu obsady do 200l. Na wstepie zaznaczę, że będzie to mój pierwszy taki zbiornik, dotąd miałem tylko doświadczenie z małym krewetkarium z neonkami.
Co do sprzętu nie znam szczegółów bo dostane go od pewnej osoby, która kończy swoje hobby, wiem że jest filtr kubełkowy, pokrywa, oświetlenie nie wiem ale przypuszczam, że mocnego i tak nie potrzebuję.

W jakim kierunku zamierzam pójść? Chciałbym założyć zbiornik wielogatunkowy, abym nie tylko ja ale i reszta domowników mogła cieszyć oczy, a zatem pożądane będą ruchliwe i żywe ławice (dlatego na razie podziękuję dostojnym neonkom), a z drugiej strony ryby większe, czarujące swoim ubarwieniem i ciekawym zachowaniem - i tutaj pomyślałem o pielegnicach, jak i pielęgniczkach Smile Upatruję ich raczej z Ameryki Płd bo jest spory wybór aczkolwiek moja wiedza jest jeszcze tak mała, że jestem otwarty.

Ale tu pies pogrzebany bo mam kiepska chyba wodę, z informacji krakowskiego wodociągu wiem, że ph 7.7, twardosc 15.8 GH - a zatem wydaje się, że obowiązkowo muszę zakupić filtr RO (czy RO3 będzie optymalny?)

Rozumiem, ze najlepiej uzyskać biotop BW? i wówczas musze zrezygnować niestety z większej obsady roślin? no ale coś za coś, pytanie tylko czy inne środowisko oprócz 'herbacianego' można stworzyć?

Moja propozycja:
- kiryski spiżowe x8
- otoski x8 (mam kilka ze małego akwa i szkoda mi się ich pozbywać toteż chcę dołożyć i dalej je mieć)
- ampularia
- czy cos jeszcze na dno? bardzo zainteresowały mnie piskorki, ale nie wiem czy dobrze tak mieszać?

- chcialbym docelowo dwa stadka rybek towarzyskich. na jedno wybrałem pstrążenice małe (do weryfikacji ale baardzo mi się podobają), drugie chcialbym bardziej ruchliwe podoba mi sie zwinnik jarzeniec/bystrzyk amandae/miedzik czerwony/(polecano mi tez drobnoustka)

- i duże ryby Smile postanowiłem postawić na a. z maronii x2, gdyz wiem, że nie jest zbytnim agresorem i nie przekopuje za bardzo w podlozu i nie męczy roślin - prawda to?
- oprócz takiej parki chciałbym dobrac harem (1+2/3) jakichś ladnych pielegniczek, ale by zbytnio nie kontrastowaly jak electric blue ramirezi, podano mi takie propozycje: A. trifasciata, A. panduro albo A. hongsloi - ciezko mi jednak poza opisami w sieci wiecej na ich temat powiedziec, a moze wy macie wlasne doswiadczenia z podobnymi. Przede wszystkim chcialbym aby zyly w wzglednej zgodzie z wiekszymi kuzynami i nie były zbyt wymagające - w końcu dopiero zaczynam przygodę z pielegnicowatymi.

Liczę bardzo na pomocne wskazówki bym uniknął niepotrzebnych błędów w obsadzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Pierwsze (duze) 200l obsada - przez fish87 - 31-01-2013, 01:12 AM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez RafalMMA - 31-01-2013, 08:12 AM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez Christo - 31-01-2013, 13:32 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez Pley - 31-01-2013, 13:41 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez Christo - 31-01-2013, 13:47 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez fish87 - 31-01-2013, 14:13 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez RafalMMA - 31-01-2013, 16:44 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez fish87 - 31-01-2013, 20:30 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez soltarus - 31-01-2013, 20:47 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez fish87 - 31-01-2013, 20:53 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez soltarus - 31-01-2013, 22:48 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez fish87 - 31-01-2013, 23:27 PM
RE: Pierwsze (duze) 200l obsada - przez piotrK - 01-02-2013, 14:47 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości