• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem.

#1
Kostka 31,5 litra 30x30x35
Zestaw nanoLED 30 Diversa.

Oświetlenie LED wykonane z aluminium o mocy 7.2W <w komplecie>.

Filtr wewnętrzny z regulacją przepływu oraz deszczownicą o wydajności 300L/h <w komplecie> Obecnie pracuje dojrzały filtr Filtr AQUAEL Pat -mini o wydajności 400 l/h.

Grzałka z termostatem 50W Diversa <w komplecie>.

Temp. min 26 stop.; pH 6,2 ; Kh 3; GH 6.

Korzeń mangrowca, gałązki i witki brzozowe, szyszki olchowe. Trzy granulacje podłoża: piasek pył, piasek 0,5 - 1,2 mm, żwirek 1,5 - 3 mm. Torf pod podłożem.

Betta splendens Bojownik wspaniały Veiltail samiec.

Rośliny to różne kryptokoryny (zwartki) Cryptocoryne, Hygrophila polysperma, Limnophila sessiliflora, Ceratopteris thalicroides, pelia Monosolenium tenerum, Pistia stratiotes.

Zbiornik zalany dojrzałą wodą z innego akwarium.

Fotorelacja: Jak założyć dziecku akwarium z bojownikiem

1. Potrzebna jest kula, kolorowy żwirek, sztuczna roślinka, rybki plastikowe i silikon Wink
   

2. Tak poważnie Smile Kostka, podłoże i torf. Sypiemy ramkę wokół krawędzi kostki, wewnątrz dajemy torf i przysypujemy wszystko resztą podłoża i wyrównujemy.
   
   
   

3. Przygotowujemy korzeń i pelię oraz potrzebny sprzęt: nożyczki, żyłkę, pęsetę itd. Umieszczamy pelię na korzeniu i obwiązujemy delikatnie żyłką <robił mój kochany Killi >
   
   
   

4. Gałązki brzozowe, szyszki olchowe i korzeń <wszystko było już moczone, zatem tonie> umieszczamy w zbiorniku.
   

5. Sadzimy rośliny wyższe na tyle zbiornika.
   
   

6. Sadzimy rośliny niższe w środkowej i przedniej części zbiornika .
   
   

7. Przelewamy dojrzałą wodę do docelowego zbiornika. Jeśli zakładamy zbiornik i nie mamy wody z dojrzałego akwarium, musimy rozpocząć cykl azotowy, zatem ryby wpuszczamy dopiero po min. 2 tygodniach. O cyklu azotowym można dużo przeczytać, zatem nie będę go przybliżać.
   

8. Na wąż Killi założył watę do filtra i filtruje/przelewa mętną BW <czarną wodę>.
   

9. Wodę leje na lupę, bo akurat miał pod ręką Wink <może być talerzyk, można lać po korzeniu, ważne aby podłoże nie było wzruszone>.
   
   

10. "Ludzie robiący akwarium" jak powiedziała moja córeczka Liliana Smile Zdjęcia także jej autorstwa.
Rusty
   
Killi
   

11. Montujemy filtr, grzałkę i oświetlenie oraz uruchamiamy całość.
   
   

12. Dodajemy roślin pływających, dolewamy wodę i czekamy aż woda się wyklaruje. <Samczyk został już wpuszczony, ale jak już pisałam, woda pochodzi z dojrzałego zbiornika, filtr także>
   

Zdjęcia całej kostki, dziś wieczorem...

Liczymy, że relacja ta pomoże podjąć decyzję wielu rodzicom i świadomie założą swoim pociechom ich pierwsze akwarium, tym bardziej, że koszt kostki jest często niższy niż kuli. Bojownik musi mieć prostokątny domek <akwarium, nie kula>, pokrywę, filtr oraz grzałkę. Także odpowiednie parametry wody.

[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - przez Rusty - 22-09-2012, 18:18 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości