• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium ze sklejki

#1
Ja również zdecydowałem się na akwarium ze sklejki ponieważ mam do tego materiału darmowy dostęp, zbiornik będzie miał wymiary 200 60 60. Ale mam zamiar wykorzystać szyby na dno, są to szyby ok 40cm szerokości o grubości 8 mm i w związku z tym mam pytanie do bardziej zaawansowanych budowniczych czy te szyby nie będą za cienkie? Zaznaczam że posłużyć one mają tylko jako alternatywa dla żywicy. Będą one przyklejone jak płytki podłogowe warstwą silikonu do sklejki.Zastanawiam się również nad pomysłem przyklejenia ich po skosie tak by tworzyły one 3 zagłębienia na dnie w których w najniższych miejscach znajdą się odpływy. Nad szybami zamierzam umieścić ruszt a na nim gruby żwir.Odpływy planuje podłączyć rurkami o przekroju 40mm tak aby po otwarciu zaworu siła grawitacji woda zassała wszystkie nieczystości ze żwiru z jak największą siłą.To moje własne pomysły za nim wszystko posklejam proszę o opinie i rady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Akwarium ze sklejki - przez gargamelito - 05-08-2012, 22:20 PM
RE: Akwarium ze sklejki - przez gargamelito - 10-08-2012, 18:46 PM
RE: Akwarium ze sklejki - przez filas - 10-08-2012, 21:08 PM
RE: Akwarium ze sklejki - przez gargamelito - 10-08-2012, 21:39 PM
RE: Projekt zbiornika wbudowanego w ścianę. - przez Killifish - 06-08-2012, 23:41 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości