• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium bezobsługowe - recepta, czy scam?

#21
(12-11-2023, 15:27 PM)galimedes napisał(a): Witam,  z dobrym mocnym oswietleniem o tlen w takim akwarium bym się nie bał - u mnie w akwarium w ogrodzie przez cały sezon zrobiłem podmianke raz - i prawie zabiłem ryby ( kilka i tak padło) . Wszystko z powodu ciśnienia osmotycznego.. Nateżenie tlenu w wodzie było bardzo duże , więc jak dodałem świerzą , odstaną wodę wodociągową to natychmiast nastapiło przesycenie i wszędze pojawiały się bąbelki powietrza. W ciałach ryb także... Zdechły te, które były przy powierzchni , u gymnosów przy dnie dało się zauwazyć bąble powietrza w płetwach !  Masakra,. Tak więc więcej podmian w akwa ogrodowym nie robiłem... Pomiar NO3 - 0.0  Smile  Słońce, rośliny, i gruba warstwa zwykłej ziemi z bakteriami robi swoje. Fakt ,że obsada myła minimalna... 5 młodych gymnosów i kilka Smukleni w 300 L.   Co do gnicia korzeni... W naszych akwariowych warunkach nie widze takiej możliwości... chyba że podłożem byłby szlam z oczyszczalni scieków.... Jeżeli jest ziemia z ogrodu i na to piasek - a tak mam we wszystkich akwariach z ziemkami , roślimy rosna wspaniale ale też i glony , dlatego nie każdemu to się spodoba.. Ja lubie glony..Smile Smile

Satanoperki nie wykopują roślin i nie dokopują się do ziemi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Akwarium bezobsługowe - recepta, czy scam? - przez schmeichel - 13-11-2023, 00:07 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości