• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nannostomus marilynae / Drobnoustek zielonopasy

#7
(11-11-2022, 13:47 PM)galimedes napisał(a): Witam, skalar skalarowi nie równy ..Smile Ja miałem chyba , te co ma Sloma i były to najbardziej agresywne ryby w akwarium.. Musiałem je oddać, bo zdominowały dwa razy większe od nich satanoperki... A N.beckfordi  wydaje się wiekszy - dłuższy od marginatusa ale za to marginatus , ma wyższe ciało i przez to jest "grubszy"  i trudniejszy do schrupania Smile 
Ogólnie i tak to piękne ryby a już te nowo odkryte czerwone odmiany/ gat.  to bajka ...

Masz na myśli Super Red Cenepa? Prawda - wyglądają pięknie. Ciekawe czy to odmiana rubrocaudatusa czy nowy gatunek. Zresztą sam rubrocaudatus czy mortenthaleri są super Smile ja najbardziej lubię nanostomusy nie tyle za kolory co za "charter". Sposób pływania, ustalanie hierarchii (to zderzanie u Beckfordów) etc. Jest w tym taki majestat w małej bądź co bądź rybce. Stąd dla mnie stoją wysoko ponad większość kąsaczy.

A skalary jak to skalary - u mnie zjadły duże equesy - fakt mają kształt bardziej "pod pysk" skakara a małe bardziej beczulkowate marginatusy nawet się przed nimi szczególne nie ukrywają. Ale jak miałem beckfordy to miały kształt marginatusow u mnie bardziej niż equesow. Może to dlatego ze skubane zawsze pierwsze do żarcia Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Nannostomus marilynae / Drobnoustek zielonopasy - przez michal_kov - 18-11-2022, 23:41 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości