• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rzeka Pilcomayo - Dorzecze Rio Paraguay

#1
Wrzutka - w zasadzie duże kompendium akwarysty dotyczące fragmentu Rio Pilcomayo Smile  Znalazłem bo szukam inspiracji do zbiornika z twardawą, dość zimną i lekko alkaliczna wodą. Jakoś tak szukam byle w CA nie iść Wink

 

Nie ukrywam, że jak macie pomysły na zagospodarowanie 150x60x70h (630 l.) najlepiej nieogrzewanego z dość zimną wodą (akwarium w salonie ale autopodmiana wody na poziomie 40l dziennie zimniej kranówki 7-9% dziennie). Spodziewam się temp. 18-22 zimą, gH około 12, kH 16-19, Ph 7-8. Pisze że spodziewam się, ale takie mam warunki w kranie w innym miejscu w tym samym systemie wodociągowym. Generalnie to będzie odpad z RO z kranówki o podanych parametrach. 

W głowie mam zgrubne dwa pomysły:
- Indie (jezioro gdzieś w interiorze z żółtaczkami) - lubię karpiowate
- Indie (rzeka bez pielęgnic) - lubię karpiowate
- CA (tutaj już mam duży wybór ale szukam mniej oczywistych niż CA lokalizacji póki co, przy okazji może się czegoś nowego dowiem)
- Afryka Wielkie Jeziora (odpadają - nieszczególnie jestem miłośnikiem)
- Floryda albo Birma (generalnie taki bardziej zarośnięty zbiornik ale bez pielęgnic) 
- Madagaskar - moje marzenie ale akwarium raczej za małe i temperatury za wysokie. Tzn. jestem skłonny dogrzewać wodę, ale wolałbym nie Smile
- Natron - za wąski w uszach jestem żeby ładnie zagospodarować taki zbiornik który tez ma zdobić, no i te temperatury
- SA - właśnie - znacie jakieś siedliska o lekko alkalicznej wodzie Tongue
- Afryka - rzeki - to jest dla mnie terra incognita. Ale też chętnie poczytam jeśli macie ochotę coś podrzucić Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Rzeka Pilcomayo - Dorzecze Rio Paraguay - przez michal_kov - 19-10-2021, 11:07 AM
RE: Rzeka Pilcomayo - Dorzecze Rio Paraguay - przez Papja - 19-10-2021, 11:32 AM
RE: Rzeka Pilcomayo - Dorzecze Rio Paraguay - przez Ruki - 19-10-2021, 11:50 AM
RE: Rzeka Pilcomayo - Dorzecze Rio Paraguay - przez Papja - 19-10-2021, 12:28 PM
RE: Rzeka Pilcomayo - Dorzecze Rio Paraguay - przez Ruki - 19-10-2021, 12:47 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości