• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielegnica Balzanii i kiryski w oczku caly rok

#1
Czesc

Chcialbym naswietlic temat trzymania pielegnic i kiryskow pstrych w oczkach ,nawet w zimie w naszym klimacie. Oczko mam od dwoch lat , rok temu zachecony doswiadczeniami innych ludzi z forum monsterfishkeepers z podobnych stref klimatycznych wpuscilem do oczka w czerwcu 15x kiryskow pstrych i jedna gymnogeophagus balzanii. Jezeli chodzi o kiryski pstre potrafily niektorym osobom przezyc podczas zimy pod 15 cm lodem wiec tutaj bardzo sie nie martwilem , jezeli chodzi o Balzanii to ludziom przezywaly przy temp powietrza okolo 0 stopni w dosyc plytkich zbiornikach wiec woda byla naprawde zimna , bylem ciekawy jak to sie sprawdzi u mnie. Okazalo sie ze na wiosne wszystkie rybko daly rade , mam tez 4 mlode karpie koi . Moje oczko to okolo 6000 litrow i ma 120cm glebokosci wiec na dnie zawsze temperatura wody to okolo +2 do 4  stopnie nawet przy nocnych mrozach . Rok temu kiedy wpuszczalem ryby do oczka , to kiryski i balzani to byl praktycznie narybek , ryby mialy okolo 3 miesiecy i byly bardzo male. Obecnie kiryski sa praktycznie 2x wieksze  , balzanii podobnie choc trudno to oszacowac bo jest strasznie plochliwa i jak sie podchodzi to odrazu daje nura na gleboka wode.  Dodam ze tylko kiryski pstre i ziemiojady gymnogeophagus z urugwaju moga przetrwac takie niskie temperatury. Ryby karmie karma dla koi , mam tez karme bardzo drogna karme dla narybku sumow . Wychodza groszowe kwoty bo bierze sie to w okolo 10 litrowych opakowaniach i starcza na caly rok. Dodatkowo ryby maja cala mase  czerwonej zywej ochotki ktora sie w oczku zagniezdzila i do tej pory jest tego duzo jak sie podnosi kamienie. Obecnie szukam do kupienia gymnogeophagus gymnogenys . 

Takie tam info dla osob ktore mysla ze w PL mozna trzymac w oczkach tylko okonie i koi , oczywiscie kluczowa jest glebokosc zeby na dnie trzymac cieplejsza wode i ryby przezyly , pomijam obszary gorskie na ktorych zima jest za dluga i to sie nie sprawdzi Wink kilka fotek oczka i udalo mi sie zlapac kiryski.

[Obrazek: IMG-20200806-093057.jpg]

[Obrazek: IMG-20200806-093045.jpg]

[Obrazek: IMG-20200806-094008.jpg]

fotki wstawilem na forum monsterfishkeepers:

https://www.monsterfishkeepers.com/forum...st-8260668
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Pielegnica Balzanii i kiryski w oczku caly rok - przez samuel666 - 27-08-2020, 15:42 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości