• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak podmieniacie wodę w akwa 400l i więcej?

#18
(12-12-2013, 11:07 AM)Pumba napisał(a):
(11-12-2013, 20:31 PM)bulimaster napisał(a): Co do lania wody prosto z kranu - czy nie zaszkodzi to rybą ? Przyznam że u mnie woda jest dość mocno chlorowana. Zawsze myślałem że woda powinna odstać wraz z uzdatniaczem aby odparował chlor i metale osiadły na dnie.

Pozdrawiam

Ja jadę na rzeszowskiej kranówce i powiem tak: parę lat temu nasz prezydent miasta chwalił wodę że jest zdatna do picia po wybudowaniu oczyszczalni itd. Jakość wody się poprawiła to fakt chloru jest dużo mniej, ale ostatnimi czasy widzę że ponownie się pogorszyła i czuć ten chlor. Nie zwracam na to uwagi i leję jaka jest nic nie robiąc. Rybom nic się nie dzieje
Wydaje mi się, że oczyszczalnia, z wodą do picia nie ma nic wspólnego, chyba, że masz na myśli stację uzdatniania wody. Oczyszczalnia służy do oczyszczania ścieków, które są potem "zrzucane" do rzeki. [Obrazek: sad.gif]

(11-12-2013, 20:31 PM)undefined napisał(a): Co do lania wody prosto z kranu - czy nie zaszkodzi to rybą ? Przyznam że u mnie woda jest dość mocno chlorowana. Zawsze myślałem że woda powinna odstać wraz z uzdatniaczem aby odparował chlor i metale osiadły na dnie.

Pozdrawiam

"Rybą" nie zaszkodzi, ale rybom może, zwłaszcza gdy woda jest chlorowana.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak podmieniacie wodę w akwa 400l i więcej? - przez Iku - 15-09-2014, 04:39 AM
RE: Jak podmieniacie wodę w akwa 400l i więcej? - przez Rysiek - 15-12-2013, 15:56 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości