• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: polecana pzrez Was literatura, książki, czasopisma, artykuły

#7
(19-07-2011, 14:09 PM)piotrK napisał(a): Hej, czyli na przkład tak:
Książki
Cichlid Atlas 1 i 2, Uwe Römer - biblia Apistomaniaków - wkrótce może ukaże się wreszcie nowe wydanie pierwszego tomu
Southamerican Eartheaters, Thomas Weidner - biblia ziemiojadomaniaków Smile choć w międzyczasie parę nowych gatunków zostało odkrytych/opisanych/importowanych/rozmnożonych, nadal aktualna - piękne zdjęcia pięknych ryb, wyczerpujące opisy
The Cichlid Fishes of Wesern Afrika, Anton Lamboj - biblia miłośników afryki zachodniej - niezbyt długie opisy, bo mało nadal o wielu rybach wiadomo, ale niektóre bardzo wyczerpujące, zwłaszcza o plemieniu Chromdiotilapinii (barwniaki) - rewelacja jak dla mnie

a jakaś biblia o Ameryce Centralnej też może się znajdzie?

(19-07-2011, 14:09 PM)piotrK napisał(a): Czasopisma
Z tych które czytałem w większej ilości, to nieistniejące już Aqua Forum (AkwaForum) - dzięki tej gazecie pogłębiłem swoją fascynację pielęgnicami, bo tym właśnie rybom sporo miejsca było poświęcane. Ale nie tylko im - w każdym razie cieszę się że mam wszystkie wydania Smile

możesz mi napisać ile było numerów AkwaForum bo mam kilka ale nie wiem czy szukać jeszcze dalej czy też mam wszystkie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: polecana pzrez Was literatura, książki, czasopisma, artykuły - przez filas - 07-10-2011, 19:03 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości