• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak podmieniacie wodę w akwa 400l i więcej?

#14
Wodę spuszczam wężem ogrodowym 3/4 cala. Ma 5 metrów długości. Zaczepiam w baniaku i ide do łazienki i zaciągam. Pare minut i 120l poszłoooo Big Grin

Wodę zbieram - RO - do kastr budowlanych 90 i 45 litrowych. Przymierzam się do beczki żeby mieć jeden pojemnik zamiast dwóch. W wannie stoi 45l i jak się nazbiera to ściągam do 90l. Tę duża ciągnę do pokoju i za pomocą pompy RESUN made in china 2000l/h wpompowuje do sumpa do komory pompy. Podmiana bez kropli wody na podłodze Big Grin Z lenistwa mógłbym podłączyć pewnie i pompę w łazience, ale po co? Big Grin

W przypadku baniek z kranowitem to po prostu spuszczam swoim boa dusicielem (kupiłem taki wąż by starczał z regału i z 550l). Baniaki napełniam prosto z kranu za pomocą węża 1/2 cala który mam podłączony do kranu pod zlewem w kuchni - specjalnie do tego celu dorobiłem go tam Smile Podmiana prosta, łatwa i przyjemna. W przypadku zbierania RO i miejsca które zajmuje to sobie zbieram wode w nocy tak żeby domownikom nie przeszkadzało Smile

Jakbym miał z wiadrami latać to bym musiał zrezygnować z paru baniaków :/
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak podmieniacie wodę w akwa 400l i więcej? - przez soltarus - 15-12-2013, 10:40 AM
RE: Jak podmieniacie wodę w akwa 400l i więcej? - przez Rysiek - 15-12-2013, 15:56 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości