• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Ameryka Południowa] Nannostomus Mortenthaleri

#13
(04-07-2012, 11:00 AM)K-Pon napisał(a):
(04-07-2012, 10:23 AM)arsik napisał(a): Ja swoje ryby wpuściłem do akwarium na podłożu ADA funkcjonującego ok. m-ca. Wlewałem tam czyste RO z dodatkami Planta Gainer minerały itp. Na początku było wszystko ok, z rok nie miałem strat, a potem ryby zaczynały puchnąć i w przeciągu 2-3 dni out...

Zagadkowa sprawa.
Ciekawy jaki czynnik powodował u nich taka reakcje.
Może szukamy w złym miejscu, może winne było żywienie, niedobory jakiejś witaminy czy coś.
Ciężko stwierdzić.

Też starałem się dociec skąd te problemy. U mnie np. latem podczas upałów potrafiło być w akwa i 32*C. Do akwa był suplementowany CO2 (24h), ale w takiej temperaturze mogło brakować tlenu....O ile dobrze pamiętam strat nie było, ale ryby jeść nie chciały...Z pokarmów otrzymywały wodzienia, cz. komara, ochotkę, artemią i naupliusy artemii czasem suchy, ale nie za często.

A właśnie mnie tak natknęło to wrócę do tych ryb teraz. Zobaczymy jak się będzie z nimi układać...


Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [Ameryka Południowa] Nannostomus Mortenthaleri - przez arsik - 04-07-2012, 11:22 AM
RE: [Ameryka Południowa] Nannostomus Mortenthaleri - przez Killifish - 02-01-2013, 20:26 PM
RE: [Ameryka Południowa] Nannostomus Mortenthaleri - przez Killifish - 04-01-2013, 22:44 PM
RE: [Ameryka Południowa] Nannostomus Mortenthaleri - przez Killifish - 05-01-2013, 11:52 AM

Skocz do:


Browsing: 2 gości