• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium bezobsługowe - recepta, czy scam?

#19
(12-11-2023, 11:10 AM)Rivulatus darek napisał(a):
(11-11-2023, 19:41 PM)darianus napisał(a): Obejrzałem wiele filmów Father fisha i generalnie zgadzam się z nim. Sporym jednak ograniczeniem jest ilość i gatunki ryb, które nadają się do tego typu akwarium. Tak jak przedmówcy pisali, co z pielęgnicami, które zjedzą nam wszystkie rośliny i co z pielęgnicami, które wykopią nam wszystkie rośliny Smile Ja teraz przymierzam się do nieco innego rozwiązania. Nad akwarium 540l umieściłem coś w rodzaju over head sump. Będzie to bardziej hydroponika w akwarium 100l. Dno będzie zasypanę ziemią, na to przyjdzie piasek i keramzyt. To taki eksperyment, ponieważ nigdzie w internetach nie znalazłem hydroponiki na ziemi ogrodowej, chyba że taki ze mnie kiepski szperacz Smile 
Ziemia i hydroponika ? To se pane chyba nie uda  Undecided A na powaznie - ja sprobowalem posadzic rosliny tylo w grubym zwirku - bez obiegu wody , tylko uzupelnianie tego co odparuje z nawozem i braki tlenu bardzo szybko sie objawily . Podejrzewam ze tutaj bedzie podobnie , ziemia i piasek ograniczy na tyle dostep korzeni do tlenu ze beda gnic ale moge sie mylic. 
Tak, tez ogladalem duzo filmow Father-a ale nigdy nie lubilem ludzi ktorzy upieraja sie nad jedna jedyna sluszna linia polityka  partii[Obrazek: haha.gif] [Obrazek: haha.gif] . Wczoraj wrzucil film gdzie mowi ze zwirek to najgorsze z mozliwych podlozy . Ma duzo takich podobnych opinii . Generalnie on reprezentuje akwarystyke lat 1970-80 co samo w sobie nie jest ani zarzutem ani niczym zlym ale mamy tez inna troche akwarystyke teraz .
Może się nie uda ale spróbować warto Smile Co do father fisha to trzeba brać poprawkę, że dziadek ma 83 lata i już raczej nic nowego nie powie Smile Szacun, że w ogóle ogarnia internet i swój kanał na youtube. Co do żwiru to nie wiem czy to najgorsze podłoże, ale na pewno znacznie gorsze od piasku. Przy ziemi przykrytej żwirem związki pokarmowe zbyt szybko uwalniają się do wody. Jak byłem dzieckiem, pewnie jak wszyscy, miałem akwarium na żwirze, i pamiętam że odmulanie dna było konieczne co jakiś czas. Teraz mam akwaria na grubej warstwie piachu i nie odmulam w ogóle. Piach jest znacznie lepszym siedliskiem dla pożytecznych mikroorganizmów czy bakterii, które przerabiają odchody ryb. Maciek Koczko kiedyś mówił, że jego filtry pod żwirowe, gdzie wierzchnią warstwę stanowi piach, są w stanie zutylizować kupę zbrojnika w jeden dzień.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Akwarium bezobsługowe - recepta, czy scam? - przez darianus - 12-11-2023, 17:13 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości