Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
naszło mnie na sumpa - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: naszło mnie na sumpa (/thread-814.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: naszło mnie na sumpa - Janusz1966 - 27-03-2013

(27-03-2013, 15:40 PM)soltarus napisał(a): Zastanowię się... tylko tych kolanek się robi mnóstwo

Rafał pompa da radę bez problemu a Ty będziesz miał spokój.


RE: naszło mnie na sumpa - Martinezio - 27-03-2013

Dokładnie jak Janusz prawi.
Jak pompa nie jest zalana, to może sobie kręcić do usranej śmierci, a nie zassie wody Wink Kwestia gęstości czynnika otaczającego wirnik Wink Dlatego ważne jest, aby w momencie uruchomienia pompa była zalana.


RE: naszło mnie na sumpa - soltarus - 27-03-2013

Szkoda że nikt mi wcześniej nie powiedział ;P Montuję pompę poziomo nad sumpem z zaworem zwrotnym. Przy podmianach się sprawdzi czy działa, a jak nie to wymieni się zawór i po kłopocie. Nię będę wydziwiał Wink


RE: naszło mnie na sumpa - Janusz1966 - 27-03-2013

(27-03-2013, 16:37 PM)soltarus napisał(a): Szkoda że nikt mi wcześniej nie powiedział ;P Montuję pompę poziomo nad sumpem z zaworem zwrotnym. Przy podmianach się sprawdzi czy działa, a jak nie to wymieni się zawór i po kłopocie. Nię będę wydziwiał Wink

Rafał - nikt dokładnie nie wiedział jak to ogarniasz. Przypominam, że mówiłem wszystko dobrze zaplanuj
post 112:
Cytat:Oczywiście wypada wszystko policzyć i dobrze zaplanować. Działa u mnie od paru lat nie było problemów
Wink


RE: naszło mnie na sumpa - soltarus - 27-03-2013

Żeby zakończyć te spamowanie - dokupiłem 2 dodatkowe elementy by spróbować to wszystko zmontować w komorze obok - zasada syfonu/u rurki.


RE: naszło mnie na sumpa - filas - 28-03-2013

(26-03-2013, 22:46 PM)soltarus napisał(a): ... przy okazji zwymiarowałem sumpa - dobrze tak? Nie za nisko/wysoko góra przegród?
Idealnie Smile od początku rysowałem to zachowując proporcje

(26-03-2013, 22:46 PM)soltarus napisał(a): Płytka zraszająca ze spienionego PVC 10mm ponawiercana co 4cm wiertłem fi 3 (wystarczy?) Nie wiem jeszcze jak ją zamontuję żeby woda popłynęła tylko przez otwory i żeby jednocześnie była zdejmowalna.
płytka nie koniecznie musi być z PVC, lepsza była by pleksi, musisz do bocznych ścianek sumpa dokleić punktowo lub po całej długości małe paski z pleksi żeby opierać na nich płytkę. Co do wielkości i ilości dziur to wszystko zależeć będzie od wydajności pompy, musisz mieć tyle dziur aby woda minimalnie rozlewała się po płytce ale żeby jej poziom zbytnio nie wzrastał Big Grin - metoda prób i błędów

Coś może podpatrzysz tutaj:


RE: naszło mnie na sumpa - soltarus - 28-03-2013

Ja pvc chce użyć bo nie mam teraz pleksi pod reką. Bardziej mnie zastanawia co z tą wodą... płytka będzie wkładana w komorę... a co z wodą na krawędziach? Sobie poleci ot tak normalnie szczelinami? Nie trzeba dawać uszczelek ani nic?

Film znam.. tam nie leci, ale to wygląda na pudełko Wink


RE: naszło mnie na sumpa - Martinezio - 28-03-2013

Ale po co chcesz uszczelniać? Zrób płytkę na wcisk, a szczelinkami to niech sobie woda leci jak chce Smile


RE: naszło mnie na sumpa - soltarus - 28-03-2013

Jak będzie chętna tak się równo uciąć to tak zrobię Wink


RE: naszło mnie na sumpa - filas - 28-03-2013

Ale to nie jej chęci tylko twoja cierpliwość Tongue

Docinasz minimalnie większą i po trochu doszlifowujesz krawędzie aż będzie na delikatny wcisk, woda lecąca po krawędzi niczemu nie szkodzi, z czasem i tak zamuli się mniejszymi syfkami.