Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Paroskarium - teoretycznie. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Paroskarium - teoretycznie. (/thread-3750.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Paroskarium - teoretycznie. - Christo - 26-08-2014

Foty może i kiepskie, ale dolny zbiornik mi się podoba (zapewne dzięki tym habreziomSmile ). Kokosy może trochę nie pasują, ale to już wiadomo - rzecz gustu.


RE: Paroskarium - teoretycznie. - andrzej10252 - 31-08-2014

Christo, kokosy dla ryb potrzebne Smile 


RE: Paroskarium - teoretycznie. - andrzej10252 - 21-10-2014

Postanowiłem dokonać korekty obsady.  Odchodzę od ortodoksyjnego biotopu Johor na rzecz bardziej widowiskowego Azjatyckiego BW.

W moim akwa dojdzie kilka nowych maleństw. Za 4 tygodnie dojdą 4 pary  Betta persephone ( dwie pary do głównego i dwie do jednogatunkowych 2x   60x30x30 ). Za 2 tygodnie (???) stadko  Hemirhamphodon tengah ( 4 samce i 6 samic). Z tego 1+2 pójdzie do jednogatunkowego 60x30x30.

Chciałbym się pozbyć Trigonostigma heteromorpha i Trichopsis pumila.

Doszły też 3 Atyopsis moculensis (docelowo 10).


RE: Paroskarium - teoretycznie. - andrzej10252 - 06-03-2015

Sphaerichthys osphromenoides,  3 mm, 3 szt.


RE: Paroskarium - teoretycznie. - piotrK - 06-03-2015

Suuuper! Masz jakieś fotki z inkubacji? No i tak bezczelnie zapytam o jakąś małą aktualizację z życia zbiornika? Okok


RE: Paroskarium - teoretycznie. - andrzej10252 - 07-03-2015

Postaram się dziś wieczorem coś wrzucić, jak skończę akwa dla małych Czekoladek.


Trapi mię jedna sprawa, robiąc akwa dla narybku pominąłem kwestię podłoża. Wyścieliłem je mchem jawajskim. Wszystko co znajduje się w tym akwa pochodzi z głównego. Woda, rośliny, filtr, grzałka, termometr. Świeże  jest tylko szkiełko 25x25x25.

Czy do tak przygotowanego akwa mogę wpuścić narybek ? Mając wszystko ze starego akwa koniecznie muszę przejść cykl azotowy ?

Co mi poradzicie ???


RE: Paroskarium - teoretycznie. - piotrK - 07-03-2015

Nie masz się co martwić, powinno grać.


RE: Paroskarium - teoretycznie. - andrzej10252 - 08-03-2015

Nowy domek dla maleńkich  Czekoladek.


AKWA :
Kostka 25x25x25, nie za mała ???
filtr gąbkowy Sera,
grzałka 100W,
termometr,
żarówka LED 4,6W (GU 10), 520 lm, 6500 K, kąt 120*.

OBSADA:

Narybek Gurami czekoladowego, 3 szt, wielkość ok 3 mm.

ROŚLINY:

Vesicularia dubyana,
Colysis pteropus,
Cryptocoryne nevellii
Elodea canadensis



RE: Paroskarium - teoretycznie. - piotrK - 08-03-2015

Z czasem na pewno będzie za mała, ale póki co wygląda bosko. Zawsze możesz ją przerobić na domek dla parki Parosków.


RE: Paroskarium - teoretycznie. - andrzej10252 - 08-03-2015

Dziękuje Piotr, podoba się Smile Wszystko z głównego akwa, robione z tego co pod ręką. Początek roku w NL jest ciężki, podatki, podatki, opłaty więc kasy brak by na coś się porwać.


Mam jeszcze jedno pytanko, 3mm narybek połknie artemię ??? Moje czekoladki jakoś niespecjalnie się nim interesują, mam jeszcze sproszkowane pokarmy dla narybku, boję się jednak go używać by wody nie zapaskudzić.

Co myślicie by wsadzić z 10 krewetek by sprzątały po troszku. W zbiornikach z Paroskami krewetki spisują się doskonale. Nie wiem jak to będzie z narybkiem.

Nie wiem jakim cudem pojawiła się rozwielitka w tej kostce !!!