Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Satanoperca daemon - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-55.html)
+---- Wątek: Satanoperca daemon (/thread-1976.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Satanoperca daemon - w-2 - 24-06-2014

Moskotus - szukając info o tych rybach nigdy nie natknąłem się na ludzi którzy rozmnażali je w Polsce, wręcz przeciwnie zawsze opisy kończą się na takich markowanych tarłach. Jeśli się mylę to chętnie poczytam kto, co i kiedy a w szczególności jak je rozmnożył Wink
galimedes - nie sądziłem że to aż tak dojrzałe ryby, chociaż kolory mówią same za siebie.... Jakiej są wielkości, wyglądają na nie więcej niż 20cm? 


RE: Satanoperca daemon - galimedes - 24-06-2014

Witam, samiec ma  29-30 cm samica trochę mniej. Akwarium trochę je pomniejsza , ale jak je przekładałem , to czułem się jakbym był na rybach...


RE: Satanoperca daemon - arsik - 24-06-2014

Te ryby zostały kupione jesienią 2008 roku jako 5-6cm do mego akwarium w "salonie". Urosły u mnie do blisko 22-25cm, ale z racji mojej przeprowadzki ryby trafiły do Marcina więc obecnie już swoje lata i wielkość mają ;-)


RE: Satanoperca daemon - piotrK - 24-06-2014

(24-06-2014, 10:11 AM)w-2 napisał(a): Moskotus - szukając info o tych rybach nigdy nie natknąłem się na ludzi którzy rozmnażali je w Polsce, wręcz przeciwnie zawsze opisy kończą się na takich markowanych tarłach. Jeśli się mylę to chętnie poczytam kto, co i kiedy a w szczególności jak je rozmnożył Wink

Nie byłbym zaskoczony, gdyby okazało się że jakiś starej daty anty-internetowy akwarysta je już rozmnożył, ale się tym nie chwalił - podobnie jak z Uaru fernandezyepezi, o których rozmnożeniu była kiedyś tylko przypadkowa wzmianka, ale nigdy nie pojawił się porządny artykuł.

To mówiąc, mam nadzieję, że Marcin je rozmnoży, a tekst w forumowym e-zinie będzie wówczas tylko kwestią czasu Smile

galimedes napisał(a):Codziennie spędzam rano i w południe kupę czasu aż wykarmię 10 akwariów z sumatrzakami i jeszcze 200 młodych satanoperek... + dorosłe ...Powoli robi się tego za dużo...
Akwariów nigdy nie jest za dużo. Jedynym problemem może być niedoskonały system ich obsługi Haha (chyba se to zapiszę, złota myśl normalnie).

P.S. Nie sądziłem, że daemon dochodzi do 30 cm. Aż się zastanawiam, czy stare S. lilith - uznawane za największych przedstawicieli rodzaju - mogą zbliżyć się do 40 centymetrów Boisie


RE: Satanoperca daemon - galimedes - 25-06-2014

Witam, dzisiaj po powrocie z pracy widzę że wszystko wróciło do normy... Już pływają sobie zgodnie z innymi rybkami... Jednyne co dobre to to że uratowałem znaczną część narybku S.mapiritensis..Smile 
Ale mam szelmowski plan co do mojej pary S. daemon... dam znać jak coś się z tego wykluje....Smile


RE: Satanoperca daemon - piotrK - 25-06-2014

Ciekawe, bo pamiętam że w jedynym raporcie o udanym tarle tych ryb, z którym miałem do czynienia autor trzymał demony w jednym akwarium z leucosticta, i był to niewielki zbiornik, bo jakieś 375 litrów... ciasno, z 8 dorosłych ryb - a demony niedość, że podeszły do tarła, to jeszcze prowadzały tam młode. Teraz tylko nie mogę znaleźć tej strony, jedynie pokradzione z niej zdjęcia...

Oby następnym razem się udało Smile


RE: Satanoperca daemon - Zimna Zośka - 25-06-2014

galimedes predzej czy później wiem, że to sie uda u Twoich ryb Smile kolory ryb niesamowite. A przypuszczam że sam widok kombinującej pary wywołał dreszcze Wink


RE: Satanoperca daemon - w-2 - 17-08-2014

Odkurzę trochę temat forumowych demonów i wrzucam parę fotek swoich podrośniętych dojrzewających Smile

[attachment=17174]
[attachment=17175]
[attachment=17176]
[attachment=17177]
[attachment=17178]


RE: Satanoperca daemon - Dzichu 2410 - 18-08-2014

Przepiękne Angel.GratulujęOklasky


RE: Satanoperca daemon - tomaj999 - 18-08-2014

Piękne okazy Ci wyrastają!Oklasky