Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Thorichthys aureus - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-54.html)
+---- Wątek: Thorichthys aureus (/thread-11940.html)

Strony: 1 2 3


RE: Thorichthys aureus - Ruki - 06-11-2022

A żyją jeszcze? Big Grin


RE: Thorichthys aureus - Goran - 06-11-2022

(06-11-2022, 15:33 PM)Ruki napisał(a): A żyją jeszcze? Big Grin
Nie widziałem klepsydry więc pytam Big Grin


RE: Thorichthys aureus - piotrK - 06-11-2022

Żyją, żyją i mają się dobrze, nawet już nie boją się C. spilurus jak wcześniej (na początku na wszelki wypadek często pływały przy powierzchni, żeby nie dostać wpiernicz jak od cutteri) ale ani jeden ani drugi gatunek jakoś nie garnie się do tarła.


RE: Thorichthys aureus - ravciuu - 09-11-2023

Cześć, a tu moje Thorichthys aureus rio gracias a dios.
Młodziaki mam ich 5 sztuk, przyjechały do mnie 18 października. Jak na razie niewiele mogę o nich powiedzieć, wydaje mi się, że są 3 samce i 2 samice. Było 3+3, ale jedna nie przeżyła niestety transportu.


RE: Thorichthys aureus - piotrK - 10-11-2023

Fajnie że jakaś nowa forma z CA zawitała na forum. Na wstępie nie pocieszę cię, ale u mnie te ryby nie przetrwały. Proponuję mocno ograniczyć karmienie białkiem zwierzęcym i trzymać się z daleka od granulatów. Głównie płatki roślinne, bo inaczej mogą jedna po drugiej dostać bloatu. Niestety niektóre centralsy tak mają, a zwłaszcza podatne są tutaj Thorichthys.


RE: Thorichthys aureus - ravciuu - 10-11-2023

(10-11-2023, 18:49 PM)piotrK napisał(a): Fajnie że jakaś nowa forma z CA zawitała na forum. Na wstępie nie pocieszę cię, ale u mnie te ryby nie przetrwały. Proponuję mocno ograniczyć karmienie białkiem zwierzęcym i trzymać się z daleka od granulatów. Głównie płatki roślinne, bo inaczej mogą jedna po drugiej dostać bloatu. Niestety niektóre centralsy tak mają, a zwłaszcza podatne są tutaj Thorichthys.
Dzięki wielkie za dobrą radę ? na pewno zastosuję, aby było wszystko w porządku. Razem z nimi przywędrowały Thorichthys pasionis laguna nich, ale te już są na forum.


RE: Thorichthys aureus - piotrK - 11-11-2023

(10-11-2023, 19:18 PM)ravciuu napisał(a):
(10-11-2023, 18:49 PM)piotrK napisał(a): Fajnie że jakaś nowa forma z CA zawitała na forum. Na wstępie nie pocieszę cię, ale u mnie te ryby nie przetrwały. Proponuję mocno ograniczyć karmienie białkiem zwierzęcym i trzymać się z daleka od granulatów. Głównie płatki roślinne, bo inaczej mogą jedna po drugiej dostać bloatu. Niestety niektóre centralsy tak mają, a zwłaszcza podatne są tutaj Thorichthys.
Dzięki wielkie za dobrą radę ? na pewno zastosuję, aby było wszystko w porządku. Razem z nimi przywędrowały Thorichthys pasionis laguna nich, ale te już są na forum.

Zdecydowanie wrzuć T. pasionis w odpowiednim wątku, bo nie ma o nich za wiele informacji, a Laguna Noh to ich najładniejsza forma.


RE: Thorichthys aureus - ravciuu - 25-11-2023

Pierwsze zaloty. Nic z tego nie będzie, ale fajnie z dala zaobserwować.
Ona składa, a „on” na bieżąco zjada.


RE: Thorichthys aureus - darianus - 25-11-2023

(10-11-2023, 19:18 PM)ravciuu napisał(a):
(10-11-2023, 18:49 PM)piotrK napisał(a): Fajnie że jakaś nowa forma z CA zawitała na forum. Na wstępie nie pocieszę cię, ale u mnie te ryby nie przetrwały. Proponuję mocno ograniczyć karmienie białkiem zwierzęcym i trzymać się z daleka od granulatów. Głównie płatki roślinne, bo inaczej mogą jedna po drugiej dostać bloatu. Niestety niektóre centralsy tak mają, a zwłaszcza podatne są tutaj Thorichthys.
Dzięki wielkie za dobrą radę ? na pewno zastosuję, aby było wszystko w porządku. Razem z nimi przywędrowały Thorichthys pasionis laguna nich, ale te już są na forum.

Skąd masz pasionis? Poluje na nie od jakiegoś czasu.


RE: Thorichthys aureus - Papja - 25-11-2023

Podejrzewam, że od Tillmanna