Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów (/thread-11911.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 31-01-2023

Oj chyba jeszcze niewiele w życiu widziałem.... Smile największa samica chyba szykuje się do jajek, okopała się, czysci kamień, no i widać wysunięte pokładełko..... którego wielkość mnie zaskoczyła Smile
Tzn w proporcjach do ryby, bo wieksze widzialem Smile
Jest tym tak zajęta, że prawie nie zwraca uwagi na pozostałe samice. A one tłuką się między sobą Smile nie wiem też czemu one zmieniły barwy, a ta najbardziej zajęta rozrodem wygląda normalnie.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 05-02-2023

Przy moim oświetleniu, sprzęcie foto, a tym bardziej zdolnościach trudno mi to uchwycić, ale nawet nie myślałem, że te ryby potrafią być tak koloroweSmile


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Papja - 05-02-2023

Niestety nie da się dobrze pokazać tego ile kolorów mają Panamius na zdjęciu czy filmie. Te ryby robią niesamowite wrażenie jak patrzy się na nie w realu, zwłaszcza gdy oświetla je światło słoneczne.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 19-02-2023

Kolorowanek część dalsza Smile i filmik dla tych co mają czas oglądać.

   
   
   
   
   
Coraz bardziej jestem zadowolony z tych ryb. I jestem ciekaw ich wyglądu jak będą naprawdę duże.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - stefan212020 - 19-02-2023

Czy to czarne u Pani Panamensis, ta maseczka kowidowe, to jest dodatek erotyczny. Moja piękność w takim makijażu jajca wysiaduje.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 19-02-2023

(19-02-2023, 17:49 PM)stefan212020 napisał(a): Czy to czarne u Pani Panamensis, ta maseczka kowidowe, to jest dodatek erotyczny. Moja piękność w takim makijażu jajca wysiaduje.

Możliwe, że i u mnie gdzieś są jajka, co chwila któraś z samic zakłada taki strój, ale jeszcze nigdy nie widziałem ani ikry, ani młodych. Samic jest na pewno 6. Jeden duży dominujący samiec, i chyba reszta ( 3 ) to też samce, ale wolno rosną w porównaniu do reszty.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - stefan212020 - 19-02-2023

(19-02-2023, 18:02 PM)Goran napisał(a):
(19-02-2023, 17:49 PM)stefan212020 napisał(a): Czy to czarne u Pani Panamensis, ta maseczka kowidowe, to jest dodatek erotyczny. Moja piękność w takim makijażu jajca wysiaduje.

Możliwe, że i u mnie gdzieś są jajka, co chwila któraś z samic zakłada taki strój, ale jeszcze nigdy nie widziałem ani ikry, ani młodych. Samic jest na pewno 6. Jeden duży dominujący samiec, i chyba reszta ( 3 ) to też samce, ale wolno rosną w porównaniu do reszty.
U mnie 3+3, panie wyraźnie mniejsze. Samiec leniwy w ochronie,(może to brak doświadczenia)


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 05-04-2023

Wraz z wiosną wszystko mi się mnozy Smile Pani panamius po kilku dniach wreszcie wylazła spod kamieni wraz z gromadką pociech. Na szczęście mają na razie rewir na końcu zbiornika, więc reszta ryb ma gdzie pływać, bo dość mocno gonią wszystko co się rusza.



RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Krolik83 - 05-04-2023

(05-04-2023, 16:31 PM)Goran napisał(a): Wraz z wiosną wszystko mi się mnozy Smile Pani panamius po kilku dniach wreszcie wylazła spod kamieni wraz z gromadką pociech. Na szczęście mają na razie rewir na końcu zbiornika, więc reszta ryb ma gdzie pływać, bo dość mocno gonią wszystko co się rusza.

U mnie para z młodymi na początku też siedziała po prawej stronie zbiornika i był spokój. Od kilku dni przemieszczają się po całej długości i na noc wracają. Wszystkie ryby migrują dwa razy dziennie.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 08-04-2023

Maluchy nadal są. Powiem wam, że mimo wszystko dno 240x40 ma trochę zalet. Przy opiece nad młodymi rodzice mają tylko jedną linię frontu. Po lewej , z przodu i z tylu szyby .
Z długości zadowolona jest reszta ryb, bo mają gdzie pływać. Zadowolony jest też samiec z pary z młodymi.... uznał, że powyżej metra to już nie zdrada I zamiast odganiać to zagania do innych samic Smile