Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów (/thread-11911.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 24-10-2022

Dobrze czułem....fotograf i aparat do dupy... ryby za szybkie.... na każdej fotce wygladają jak zjawy z horroru Smile jak rasowy egzorcysta nagrałem więc film na którym lepiej widać kształt i kolor "zjaw" . Są jeszcze młode i szare ślę powoli łapią kolorki.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 29-10-2022

Powoli przyzwyczajam się do nowego zbiornika z ADHD Smile ryby wyglądają na zadowolone, panamensis zaczęły urządzać dno wg swojego projektu... pojawiły się nowe tunele i groty pod kamieniami, zaczynają się też pierwsze przepychanki.
Obserwując miecze odżywają wspomnienia ze szczeniackich lat... uwielbiałem patrzeć na zaloty samców, ich zwinność i pływanie na wstecznym Wink te czasem tak się zagalopuja, że zaczynają zlecać się nawet do mniej wybarwionych NanoSmile


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - darianus - 29-10-2022

(29-10-2022, 15:36 PM)Goran napisał(a): Powoli przyzwyczajam się do nowego zbiornika z ADHD Smile ryby wyglądają na zadowolone, panamensis zaczęły urządzać dno wg swojego projektu... pojawiły się nowe tunele i groty pod kamieniami, zaczynają się też pierwsze przepychanki.
Obserwując miecze odżywają wspomnienia ze szczeniackich lat... uwielbiałem patrzeć na zaloty samców, ich zwinność i pływanie na wstecznym Wink te czasem tak się zagalopuja, że zaczynają zlecać się nawet do mniej wybarwionych NanoSmile

U mnie samce poecilia salvatoris też molestują meeki  Dodgy Xenotoki nie są tak zboczone  [Obrazek: usmiech.gif]


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 06-11-2022

Ilość jednak robi różnicę. Ponad 30 ryb i wreszcie rosliny nie są w stanie skonsumować całego NO3. Dziś pierwszy raz od kilku lat zmierzylem je na poziomie 5 Smile
Edit.
Ilość robi też większy zamęt w wodzie. Nie jestem jakimś maniakiem sterylności, ale ta ilość paprochów ciągle pływająca w toni zaczęła mnie wnerwiać.
Nie chcę dokładać filtra mechanika, więc postanowiłem zwiększyć moc pomp w hamburgu . Do tej pory były 2 sztuki po 800l/h. Jedna została a drugą zastąpiłam 1200 l/h. Zobaczymy czy to wystarczy. Wolał bym bardziej nie zwiększać bo już teraz prąd wody po tylnej szybie jest dość mocny.
Czy ryby które mam mają coś przeciwko silniejszemu prądowi?


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - piotrK - 06-11-2022

Spokojnie, te Centralsy żyją w żwirowniach więc jakiś tam ruch wody zawsze mają. Tak jak mówi w swoich filmach Oliver Lucanus - większość ryb, które trzymamy w akwariach spokojnie poradzi sobie ze znacznie większym ruchem wody, niż im zwykle oferujemy.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 26-11-2022

Szybkie pytanie. Mam hodowlę doniczkowca. Mnozy się to niemiłosiernie szybko... Jak często mogę podawać to moim centralsów, żeby nie przesadzić?


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - schmeichel - 27-11-2022

1, max 2 razy w tygodniu.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 01-12-2022

No i są pierwsze maluchy. Nie wiem od kiedy są.... przez przypadek dzis je zauważyłem. Ze 3 lub 4 sztuki małych mieczy chowa się w korzeniach epipremnum. Jakoś nie zauważyłem samicy, której zanosiło się na poród Smile


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 10-12-2022

Filmik nie na Oscara ale wrzucęSmile



RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 28-01-2023

Czas leci, rybcie rosną, odpukać bez strat, choć jakieś choróbsko się przyplątalo.
U Nano spokój, za to panamensis widać że dojrzewają. Niestety największe osobniki to 5 samic i jeden samiec. Drugi jest , ale mniejszy i na razie bawi się w piasku Smile
Samicę konkurują między sobą, co od czasu do czasu pozostawia ślady na ich ciele lub pletwach. Miecze się mnożą, nie wiele przeżywa, ale tak z 6-8 sztuk maluszków pomyka przy tafli. Jeden z samców jest zupełnie inny od reszty. Bardziej smukły, mniejszy i z czarnym paskiem ( około 2 min na filmiku ) @jaca303 zerknij proszę Smile
Żeby nie było inni też mogą pooglądać Smile