Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów (/thread-11911.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - jaca303 - 26-07-2023

Moje F2 też maja młode a wyglądają jak twoje :-) takie żółte zebry [Obrazek: rotfl.gif]


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 13-09-2023

Krótka wzmianka po długim czasie niepisania. Podobno od przybytku głowa nie boli, i jakimś cudem para panamensis upilnowała spore stadko maluchów. Bez dokarmiania , a nawet glodzilem dorosle ryby, by pozjadaly maluch Smile Nie wiem co będę z nimi robiłSmile fotka słaba ale coś tam widać.
   
   


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 17-09-2023

To jeszcze filmik, na którym lepiej je widać


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 18-09-2023

Jest jeszcze coś, czego wcześniej nie widziałem. Moje ryby zaczęły podgryzać rosliny. Liście wyglądają jak po ślimakach.
Teori na ten temat mam kilka :
- ryby są większe i sobie z nimi radzą
- rybom brakuje w diecie czegoś co jest w roslinach
- denerwują je bo zasłaniają widok Smile samce mega wyżywaly się na roślinach jak im młode wpływały pomiędzy liście..


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 27-12-2023

Ostatnio mało pisze tutaj, bo w sumie nic wielkiego w zbiorniku się nie dzieje. Wszystko funkcjonuje jak należy. Dwie pary P. panamensis i jedna para A. Nanolutea systematycznie się wycierają. Panamensis już nauczyły sie odchowywać młode w tym gęsto zarybionym zbiorniku. Obecnie jedna para pływa ze sporym stadkiem ponad 1cm młodych. Gorzej jest z Nano. Zazwyczaj są na środku zbiornika i są narażone na ataki z wielu stron. W dodatku są chyba mniej agresywne w obronie młodych. Dziś znów wyprowadziły stadko do przedniej szyby. Maluchy są już troszke wieksze niż zazwyczaj. Zobaczymy, może coś się uchowa. Jeśli chodzi o miecze , to mnożą się ciągle i pływa ich sporo różnej wielkości.



RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - piotrK - 28-12-2023

Fajnie, że mieczyki przeżywają u ciebie. U mnie zawsze jest za dużo pielęgnic i młode piękniczki nie mają szans.


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 28-12-2023

(28-12-2023, 14:08 PM)piotrK napisał(a): Fajnie, że mieczyki przeżywają u ciebie. U mnie zawsze jest za dużo pielęgnic i młode piękniczki nie mają szans.
Tajemnica tkwi chyba w tym, że mam masę zielska przy tafli i mają się gdzie chować
   
   


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - schmeichel - 28-12-2023

Zielsko oczywiście robi dobrą robotę ale mam wrażenie, że jalapy łatwiej odchowują młode w porównaniu chociażby do ,, Palenque".


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Papja - 28-12-2023

Bo Palenque to dosyć trudna linia, nie każda dzika jajozyworodka jest twarda i bezproblemowa- patrz Micropoecilia


RE: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów - Goran - 19-04-2024

Czas leci, rybcie rosną i pięknieją