Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki (/thread-10107.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - hubar - 05-06-2022

Na wzór kolegi @Piotr K. powstało coś takiego i u mnie.

Oparte na zbiorniku na deszczówkę 210l z leroymerlin

 Niecierpliwie czekam na wyższe temperatury nocne by wysłać kilka endlerków na wakacje ?


RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - piotrK - 05-06-2022

Ja już wpuściłem moje gupiki z populacji która powiększyła się w tej samej doniczce w zeszłym roku Smile



RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - Ruki - 19-06-2022

Za chwilę oczko będzie miało już 5 lat. Ostatnie trzy lata totalnie bez problemowe, tylko ciągłe przycinanie roślin czy wywalanie nadmiernie rosnącej osoki. W ten weekend dokończyłem strefę bagienną, gdzie wylądowały misy z roślinami owadożernymi.


RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - novi - 20-06-2022

Tak zapytam - to ciągłe przycinanie roślin to tak raz na mc czy raz tygodniowo? I ciekawi mnie jakiej pow.musi być oczko aby nie wymagało częstego przycinania aby widać było lustro wody choć w 30%?
U mnie ok.15m2 i totalna porażka gdy nie przycinam. Raz rocznie przycinam gdy już wody wcale nie widzę...
               

przy okazji gołąb grzywacz co właśnie przyleciał do gniazda co ma na jodłe koreańskiej, tu: na metasekwoi chińskiej
   


RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - Ruki - 20-06-2022

Osokę mocno reguluję dwa razy do roku- na przełomie wiosny i lata, oraz jesienią. Boberki i inne rośliny strefy bagiennej zazwyczaj jesienią, a lilie dopiero powoli zapełniają powierzchnię, więc trochę im minie. Oczko ma powierzchnię 35m2, więc mają gdzie rosnąć.


RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - hubar - 23-06-2022

(05-06-2022, 16:44 PM)piotrK napisał(a): Ja już wpuściłem moje gupiki z populacji która powiększyła się w tej samej doniczce w zeszłym roku Smile

Mam pytanie odnośnie kondycji mieszkańców przy nocnych temperaturach max +10oC?

Przyznaje że to powstrzymało mnie przed wpuszczeniem rybek do doniczki.


RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - novi - 23-06-2022

gupiki, danie pręgowane czy złote rybki spokojnie wytrzymują


RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - piotrK - 23-06-2022

U mnie nie wytrzymały spadków tylko ryby sklepowe, być może zbyt szybko wpuszczone do płytkiej balii. Natomias w takiej głębszej doniczce jaką stosuję są bezpieczne, zwłaszcza takie "sezonowane" osobniki jak moje, ale nawet wpuszczone młode dalej mają się dobrze.


RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - hubar - 24-06-2022

Na razie moje gupiki sobie radzą w doniczce po 2 dniach


RE: Oczka wodne, stawiki, żabie dołki - arsik - 27-06-2022

Ruki bajorko pierwsza klasa, lubię takie klimaty!