Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Klej "kropelka" w akwarium.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej.

Jak to w końcu jest z klejem "kropelka" i innymi klejami cyjanoakrylowymi, są bezpieczne po wyschnięciu, czy też nie?
Irytuje mnie uszczelnianie "kolanek" pod wężyki 4mm w kominach TLH silikonem akwarystycznym, a kropelka wydaje mi się do tego idealna.

Czytałem na ten temat na różnych forach, zdania są podzielone. Z tego co widzę na forach dla morszczaków gdzie kleje tego typu są powszechnie używane każda osoba uważa inaczej.
Jedni mówią że  "jak w kleju jest tylko cyjanoakryl jest bezpieczny" a inni "Nadają się jedynie kleje stricte akwarystyczne".

Co Wy na ten temat uważacie?

Pozdrawiam Big Grin.
Ja mam kropelką przyklejony korzeń do dna akwarium i nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych ( w zachowaniu ryb i parametrach).
Morszczacy kropelką w żelu kleją szczepki do podstawek. Sam kleiłem masę korali i wszystko żyło.
Lepiej kleić poza wodą bo klej lepiej wiąże, po kilku sekundach już można wsadzić pod wodę i tam wiąże do końca.
Cyjanoakryli jest cała masa, niestety większość z nich nie "lubi" ciągłego zanurzenia w wodzie, zdarza się, że połączenie puszcza pod wodą.
Seachem  ma jakiś cyjanoakryl do podwodnego klejenia da sie tym nawet w pelnym zanurzeniu kleic.
Kleje typu Kropelka czy Superglue nadają się w 100% do pełnego zanurzenia. Ważne jest by spokojnie wyschły i odczekały na powietrzu kilkadziesiąt minut. Po tym czasie nic nie ma prawa się ulotnić do wody. Możesz nawet zjeść- nie zaszkodzi bo się nie trawi. Wink
Dzięki ! W takim wypadku trzeba skoczyć po kropelkę Big Grin.
Wiecie może po jakim czasie kropelka w żelu schnie pod wodą? Strzeliło mi w filtrze RO polaczenie już wcześniej łatane zwykła kropelką. Po ponad 6 godzinach było jeszcze plastyczne i lekko lepkie jak wcisnąłem palucha. Teraz po 15 godzinach jest już twarde ale nie wiem jak w środku a na rzygałem do środka dość dużo...
i strzeli po raz kolejny - kropelka tego nie ogarnie!!!
wysusz i sklej klejem, który jest przeznaczony do tego materiału - jeżeli to jakieś tworzywo to potrzebujesz kleju, który to delikatnie rozpuści i po odparowaniu trwale połączy

"Pamiętaj, że Kropelka® nie skleja poliolefinów (polietylen i polipropylen), teflonu (PTFE), gumy typu EVA, ani silikonu" - to cytat ze strony producenta Wink
(16-01-2021, 19:31 PM)macioch napisał(a): [ -> ]na rzygałem do środka dość dużo...

Przynajmniej będziesz wiedział czemu znowu łączenie nie wytrzyma. Wink Cyjanoakryl działa dobrze przy bardzo cienkiej warstwie, jeśli działa na oba klejone materiały. Sam w sobie jest kruchy i trzyma b. słabo.
Stron: 1 2