Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Akwarium ze sklejki szalunkowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(07-01-2015, 15:47 PM)tuptuś napisał(a): [ -> ]Myślałem ze jak sklejkowe to polecisz z wymiarem chociaż na 1-1,5m3
No przecie pojemność baniaka 1.5m3 jest.
Mój coś przeoczyłem ale podane są tylko wymiary szyby.
Dzięki. Szerokość fajna ale czy przy tych wymiarach warto było rwac się na sklejkę zamiast zostać przy szkle? Smile
Planuje podobny litraż ale ze szkła pełnej długości tafli 320cm.
(07-01-2015, 23:30 PM)tuptuś napisał(a): [ -> ]Dzięki. Szerokość fajna ale czy przy tych wymiarach warto było rwac się na sklejkę zamiast zostać przy szkle? Smile
Myślę że warto było dla samego przetarcia szlaków wśród forumowiczów Smile (Nie licząc baniaka Cichlakilera, rzecz jasna.)
(06-01-2015, 20:19 PM)filas napisał(a): [ -> ]Jak długo trzeba czekać z wpuszczeniem "życia" do tak wykończonego zbiornika? Czy producent żywicy podaje jakiś czas po którym odparują wszelkie związki potencjalnie zagrażające rybom?
Żywica jako taka nie jest przewidziana do konstrukcji tego typu, producent zapewne nie przewidział że będzie ona wykorzystana do budowy akwarium tak więc nigdzie nie znalazłem adnotacji odnośnie czasu odparowania szkodliwych związków w odniesieniu do ryb . W moim przypadku od zakończenia budowy akwarium do wpuszczenia ryb minęło kilka tygodni.
(07-01-2015, 23:30 PM)tuptuś napisał(a): [ -> ]Dzięki. Szerokość fajna ale czy przy tych wymiarach warto było rwac się na sklejkę zamiast zostać przy szkle? Smile
Planuje podobny litraż ale ze szkła pełnej długości tafli 320cm.

Warto. Po pierwsze miałem możliwość wykonania samodzielnie całości akwarium i filtracji a obecnie jestem na etapie budowy pokrywy z oświetleniem, a  po drugie koszty wykonania akwarium ze szkła były o wiele większe niż akwarium ze sklejki. Co prawda budowa trwała dość znaczny czas  ale miałem możliwość rozłożenia kosztów związanych z budową w dłuższym okresie czasu.
Jak nakładałeś kolejne warstwy laminatu, to metodą mokre na mokre, czy dopiero po wyschnięciu i ewentualnym szlifowaniu/matowaniu warstwy poprzedniej? Te pierwsze warstwy bez maty to rozumiem, że mają działać jak grunt? Czy myślisz, że topkot jest naprawdę potrzebny przy tych kilku warstwach maty jako uszczelniacz że raczej służy tylko do podkładu kolorystycznego?
Brałeś pod uwagę epidian 5? Jest chyba ze 2-3 razy tańszy od 601. Ktoś ci polecił ten konkretny i tą konkretną matę rowingową (gramatura) czy robiłeś na czuja?
Dzisiaj montowałem fajną szybkę Tongue niestety nie w akwarium ale proporcje były należyte i już się przez chwilkę rozmarzyłem Big Grin

[attachment=19672]

Oj jaką rzekę z AC można by w takim zrobić Big Grin

Rysiek

Para Vieja argentea mogłyby popływać Big Grin ewentualnie V.regani Wink
Nieźle, ale chyba cieniutka? 12mm?
Stron: 1 2 3 4