Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Akwarium ze sklejki szalunkowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(31-12-2014, 10:52 AM)Wnorus napisał(a): [ -> ]Przez sklejkę słabo widać ryby Smile .

Strzał za dychęSmile
Pomysł rewelka, gratuluję! Też powoli myślę o podobnym zbiorniku ze sklejki, więc wszystkie informacje są bardzo cenne. Sam wklejałeś szybę? Na co trzeba zwrócić uwagę przy tym oprócz równej powierzchni sklejki z żywicą, czy jakieś tajniki szlarskie są tu potrzebne?
Celna riposta z tą szybą.
Przemkowi chodzi pewnie o grubość szyby. Wybór 19mm podyktowany by  promocyjną ceną na tą formatkę szkła (w firmie gdzie ją kupiłem zalegał  od dłuższego czasu "odpad"z którego udało się wyciąć potrzebną dla mnie formatkę) oraz względami bezpieczeństwa, pierwotnie miała być szyba o gr. 15 mm lub  VSG 882 (wytrzymałością odpowiadająca grubości szyby ok. 13mm).


Do wklejenia szyby o tej grubości i formacie z racji jej ciężaru potrzebna mi był pomoc do włożenia jej do akwarium i prawidłowego jej umiejscowienia. Oprócz tego rodzaju pomocy wszystko zrobiłem samodzielnie. Powinieneś szczególna uwagę zwrócić na dokładne odtłuszczenie szyby jak i powierzchni laminatu do którego będzie przyklejona szyba oraz na siłę podczas dociskania wklejonej szyby.


Poniżej schemat filtracji.
[attachment=19467]

1. Zasysanie wody z akwarium (rury i węże 1/2 ")
2. Filtry
3. Rozdzielacz ogrodowy z zaworami 
      - wejście 4x 1/2"
      - wyjście (wejście do pompy CO )  rury 1"
4. Pompa CO
5. Odejście instalacji z zaworem służące do spustu wody podczas podmian
6.Wlot wody do akwarium (rura 1" wraz z zaworem odcinającym zamykanym podczas spustu wody w trakcie podmian)
ciekaw i odważne rozwiązanie.
podobają mi się takie wynalazki samoróbki i włożenie swojego wkładu w akwarystykę.
Jaką masz wydajność pompy?
Podoba mi się to rozwiązanie i w dodatku wydaje się być bardzo elastyczne - w razie potrzeby zawsze można dołączyć do takiego systemu FBF, czy np. narurowy z węglem aktywnym Okok
Pompa ma max wydajność 4m3/h jednak ze względu na opór na jaki napotyka  przepływ wody w złożach fitrujących w filtrach szacuję że rzeczywista wydajność to ok 2,5-3m3/h.
Jak długo trzeba czekać z wpuszczeniem "życia" do tak wykończonego zbiornika? Czy producent żywicy podaje jakiś czas po którym odparują wszelkie związki potencjalnie zagrażające rybom?
Myślałem ze jak sklejkowe to polecisz z wymiarem chociaż na 1-1,5m3
Smile  No i mnie się klejone ze sklejki wynalazki zawsze kojarzyły z dużymi pojemnościami. Wtedy realnie obniża to koszty szkła.
Stron: 1 2 3 4