Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: [30][Azja] Zatopione wzgórze -Kolcobrzuchy karłowate
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
To pokaż i daj film na konkurs Tongue Wink
Pokaż pokaż Paweł, chętnie popatrzę co tam z nimi się dzieje Smile
(11-12-2012 22:21 PM)Killifish napisał(a): [ -> ]daj film na konkurs Tongue Wink
Paweł już wrzucił film na konkurs ale bez Kolcobrzuchów Sad , ale niech wrzuci jeszcze jeden Big Grin
hehe, faktycznie... to niech zdjęcia da Wink albo opisze Big Grin
Przyznaję się, zapomniałem Tongue Tzn. nagrałem film ale zapomniałem wrzucić Smile

Teraz świeży, dzisiaj nagrany.


No, wyglądają lepiej i jedzą... Smile
Zostały dwa kolcobrzuchy, para. Nie wiem co się stało z trzecim najmniejszym, ale wątpię aby pozostałe go zabiły. Jakoś nie pasują mi opowieści o agresji do tego gatunku. Miałem okazję obserwować je w dwóch typach aranżacji. Pierwsze, takie jak na zdjęciach. Trochę cienia od góry, ale sporo miejsca do pływania. Wówczas cały czas siedzą gdzieś w cieniu, zazwyczaj prawie się nie poruszając. Wypływały radośnie do jedzenia, niczego się nie bojąc.

Później nic za bardzo nie robiłem w tym akwarium, nie przycinałem roślin, glony rosły, korzenie pistii sięgały do połowy i zakrywały całą powierzchnię. Parametry mam tu najlepsze ze wszystkich zbiorników. Ale kolcobrzuchy zaczęły się ukrywać... nie wypływały śmiało do jedzenia. Jak mnie zobaczyły to ze strachu - dosłownie - wyskakiwały ponad taflę wody (szczęśliwie wpadały z powrotem do środka) Smile

Jedzą u mnie żywego wodzienia, doniczkowce, ochotkę, tubifex oraz niezbyt chętnie mrożoną ochotkę. No i oczywiście ślimaki... całe dno jest usypane gruzowiskami z pustych muszelek Big Grin Bardzo interesuje je każda zmiana w akwarium. Ostatnio gdy ich szukałem, to okazało się że oboje wpłynęli pod przyssawkę od grzałki, która była lekko odklejona Smile Para często trzyma się razem. Szczególnie jak coś się robi w akwarium, jest coś nowego, jakieś zagrożenie.

Na filmie nie zwracajcie uwagi na aranżację, bo jest w trakcie likwidacji, ale udało mi się dobrze ująć ryby, co wcześniej było raczej niemożliwe. Poza tym, bardzo trudne ryby do fotografowania.

Miłego oglądania SmileDobrze zrobione...klimaty
Prześliczne rybki, są takie spokojne, dostojne i zabawne.

Pozdrawiam Marlena
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie