Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Biologia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam. Robie reset akwarium. Zlalem wode z głównego oraz z sumpa. Siporax lezal sobie ze 3 tygodnie zalany do polowy wysokosci walca bez żadnego obiegu, ot tak lezal w wodzie. Czy jest szansa ze jakas biologia na nim przezyla czy musze robic caly cykl azotowy od nowa jak zaleje akwa?
Obecnie siporax dalem do malego akwa i puscilem filtr kaskadowy, wyplukalem go tez z dziadostwa w misce z woda z kranu.
Gdziesz czytalem ze bakterie przechodza w stan uspienia czy cos takiego?
Jako że tyle to leżało, dodatkowo było płukane, to bym sprawdził cykl testami. Zapewne szybciej się zamknie, ale nie liczyłbym na to, że wszystko ruszy od razu. Zmieniasz podłoże, czy zostaje to samo? Tam najwięcej baterii jest. Ale w sumie jak woda zlana, to tak samo, zamknie się po prostu szybciej na starym podłożu.
Na pewno start będzie szybszy niż jak od zera, ale jednak tydzień-dwa daj baniakowi podziałać. Zwłaszcza, że przechodzisz na RO, czyli trochę warunki fizykochemiczne się zmienią.
Podłoże zmieniam. Okej tak liczylem ze po ryby i tak nie wczesniej niz za 2 tygodnie. Dzięki
Witam, akwarium działa od zeszłej środy. Nie wiem czy cykl wystartował czy nie... Nh4 0, NO2 0, no3 0. Wlałem jedna Amp biogidest. Podłoże jednak zostawiłem stare z tym że leżało wczesniej 2 tygodnie na zewnątrz.
Wydaje mi się że mogę ryby wpuszczać w przyszłym tygodniu, nie?
Panowie?
Ruszylo czy nie? 12.07 wsypalem solodna lyche pokarmu plus dwoe kostki ochotki, 13.07 dodalem kolekne 4 kostki ochotki. Dzisiaj 15.07 dalej nie odnotowalem wzrostu nh4,no2,no3 wszystko 0
Drugie pytanie, mam mgle w akwarium, czy ti moga byc pierwotniaki? Intesywnie napowietrzam i powstrzymałem sie z podmianami ale jutro pasuje mi juz podmienić 30%
Pytanie czy w tym akwarium jest jakieś życie które miało "przerobić" wsypany pokarm na amoniak?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Przeciez podczas procesow gnilnych wydzialny jest amoniak ktory za pomoca bakteri nitryfikacyjnych ma zostac przerobiony do no2 a potem na nieszkodlowe no3.
Woec o jakim zyciu mowimy?
, w procesach gnilnych to przede wszystkim przerabiane są węgle z materii organicznej, nie zasady azotowe.

W tym celu musisz dostarczyć stricte związków azotowych, przykładowo wlej roztwór saletry amonowej. Oczywiście już na starcie wtedy pojawi Ci się NO3(bo saletra amonowa to sól kwasu azotowego i amoniaku), więc po podaniu roztworu musisz zbadać i poziom NH3/NH4 oraz NO3. Jeśli NH3/NH4 zacznie spadać to znaczny że cykl azotowy ruszył.

Masz dużo świeżego drewna, do tego podałeś pokarm, który gnije i stanowi pożywkę dla pierwotniaków, więc tak, zapewne masz delikatny zakwit.
Ruki, ile takiej saletry wsypać ?
Stron: 1 2 3