Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach

Pełna wersja: Tło wewnętrzne - kokos.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Ameryki pewnie nie odkryję stwierdzeniem, że tło wewnętrzne do akwarium musi być lekkie, cienkie i bezpieczne dla ryb.
Czy ktokolwiek zastanawiał się albo nawet wykonał tło z łupin kokosa? Widziałem już pomysły klejenia otoczaków, łupków, korzeni. Nigdy nie widziałem kokosów które są mega lekkie, nie szkodzą wodzie a ich krawędzie dałoby się silikonować.
Będę wdzięczny za uwagi zanim zakupię 30 kg. kokosów Big Grin .

P.S sklepowe tła jakoś mi nie podchodzą i traktuję je jako ostateczność w razie czego.
(29-03-2012, 10:48 AM)Heisler napisał(a): [ -> ]Ameryki pewnie nie odkryję stwierdzeniem, że tło wewnętrzne do akwarium musi być lekkie, cienkie i bezpieczne dla ryb.
Czy ktokolwiek zastanawiał się albo nawet wykonał tło z łupin kokosa? Widziałem już pomysły klejenia otoczaków, łupków, korzeni. Nigdy nie widziałem kokosów które są mega lekkie, nie szkodzą wodzie a ich krawędzie dałoby się silikonować.
Będę wdzięczny za uwagi zanim zakupię 30 kg. kokosów Big Grin .

P.S sklepowe tła jakoś mi nie podchodzą i traktuję je jako ostateczność w razie czego.

Według mnie może to wyglądać trochę nienaturalnie, ale czegoś takiego nie widziałem jeszcze Smile Co do mega lekkości to bym się nie zgodził, namoczona łupina, jednak swoje waży.
Big Grin Wiesz to może być baza dla mchu lepsza niż siateczka czy też można to maznąć na jakiś kolorek. Sam nie wiem.
(29-03-2012, 11:01 AM)Heisler napisał(a): [ -> ]Sam nie wiem.

Spróbuj, chętnie zobaczę jak to bedzie wyglądać, ktoś musi być pierwszy Wink tylko musisz być przygotowany, że nie będzie Ci się podobać Smile
To mnie boli najbardziej. Pytanie czy lepiej to silikonować czy wszywki ze stali nierdzewnej będą lepsze?
Nie widziałem jeszcze takiej kompozycji na tle wewnętrznym, ale może wyjść bardzo ciekawe. Zastanawiam się czy gdybyś poprzyklejał kilka łupin większych, w których mogły by się ryby chować, to czy by z tego skorzystały.
W ogóle to widzę parę opcji cięcia, taki sklepowy kokos ma 10-11 cm. średnio długości. Szerokości zaś 6-7. W związku z tym można pójść ekonomicznie i kroić na pół w nazwijmy to "łódeczki". Łódeczki spinać odkrojonymi końcówkami. Wyglądałoby to jak na rysunku który zaraz przygotuję w mega paincie. Otrzymamy wtedy tło trochę jednorodne i albo odwrócimy je stroną wklęsłą do widza albo wypukłą.
W drugiej opcji jedziemy ostrzej, i po prostu rąbiemy kokosy na płaskie kawałki, kleimy ad hoc i mamy w miarę płaską strukturę. Tylko, martwią mnie ostre krawędzie a piłowania kokosa sobie nie wyobrażam. Jakby to maznąć na "pustynną burzę" jakąś akrylką to powinno być - tanie, ładne, relatywnie lekkie, nie pęczniejące (czyli nie rozsadzi szyb) i zdrowe parametrami.
Z Jednego kokosa mamy 20 cm x 12cm materiału (łódeczki) czyli 30 kokosów wystarczy... Kokos w TESCO czy Biedronie to od 2,30 do 2,90. Circa 80 zł + opcjonalna farba + silikon/nity nierdzewne.
Generalnie kasowo gra nie jest aż tak warta świeczki, gdyż profesjonalne tło kosztuje tylko dwa razy drożej, a biorąc pod uwagę pracę może się śmiesznie skończyć.
Ale chyba spróbuję w weekend zacząć gryźć temat z ciekawości. Jakieś sugestie co do tego łączenia? Czy jednak silikon akwarystyczny który jest mega upierdliwy czy nierdzewka? A może w ogóle mocna żyłka?
Ja bym spróbował ze względów bezpieczeństwa wewnątrz zbiornika silikonem akwarystycznym.
Co do samego układania. Ja osobiście bym spróbował z kilkoma połówkami, wybrzuszeniem w stronę "widza", może zostaną wykorzystane przez ryby, a reszta to łupki z potłuczonych kawałków.
niecodzienny pomysł, nawet ciężko sobie to wyobrazić, ale jeżeli chodzi o klejenie tego to ja bym osobiście przyklejał pojedyncze kawałki do cienkiego arkusza pleksi albo pvc - nie będzie pierdzielenia z nitami, a silikon smarowany punktowo od spodu nie będzie widoczny a całość będzie stabilna
No muszę przyznać że nie wpadłbym na taki pomysł.Sprobuj zrobic chetnie zobacze efekty pracy.
Stron: 1 2 3