• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [54L]Ameryka Południowa (raczej bez biotopu)

#1
1. 54l Brutto   60/30/30

2. Led halogen 10W 3000K
3. Aquael apt mini ( z dużą gąbką )
4. Grzałka 100W
5. Parametry wody nieznane na ta chwile przewodność 250ppm
6. Piasek plus korzenie
7. Brak obsady 8 dzień dojrzewania
8. Rogatek Sztywny, echinodorus tenellus , wąkrotka białogłowa


Badań wody jeszcze nie robiłem czekam jeszcze, kran wymieszałem w niedziele z z woda ro 100% z Tosco, zastanawiam się w dalszym ciągu nad obada, na ta chwile padło na
1. Apistrogramma Reitziga ( para )
2. Hyphessobrycon herbertaxelrodi  10 albo 15 szt
3  loricaria parva 1x ( chyba że mogą być np. 2)


 na ta chwile wszystkie ryby mam dostępne w sklepie oprócz Apistogramma Reitziga ( parametry ostatecznie dostosuje do ryb na które się ostatecznie zdecyduje

Macie może jakieś wasze pomysły, jakim ryba taki zbiornik pasował by najbardziej ? ewentualne obsady.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajnie zagracone. Dla Borellek nie przyciemniaj już, bo prezentują się gorzej przy większej herbatce.
Zarówno neony czarne, jak i H. parva się nie nadają tu- za krótki baniak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kolor wody do wyregulowania jeszcze, bo w zasadzie nie wiem sam co znajdę z głównych lokatorów a syfek jakos trzeba zrobić. Najłatwiej było by parke ramirezek wpuścić,  ciężko coś ciekawego wybrać do tak małego akwarium Apistrogramma Reitziga oczekuje  ale nie wiem czy się doczekam  tak samo jak z neonami siumulans


ps: dziekuje bardzo że odpisałeś Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie ma obecnie czegoś takiego jak Apistogramma reitzigi- jest Apistogramma borellii.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(06-03-2018, 22:34 PM)BlackWaterPoland napisał(a): Apistrogramma Reitziga oczekuje  ale nie wiem czy się doczekam

Skąd Ty bierzesz te archaiczne nazwy Rotfl? Spróbuj zaopatrzyć się w jakiś atlas ryb wydany po '89 roku Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Z Google panowie, ale to główny temat nie jest postu. [Obrazek: 3e8cf8374ec33d17df5fa28dd38757de.jpg]

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Więc tak jak już wcześniej dostałeś info - z wymienionej przez Ciebie obsady tylko borelki nadają się do szkła o wymiarach jakie masz (i lepiej w układzie 1+2).
Do nich możesz myśleć o otoskach, małych kiryskach (hastatus, pygmaeus, habrosus), małych kąsaczach (neon simulans, bystrzyk amandy). Oczywiście w rozsądnych ilościach (max 12-14 sztuk dodatkowych małych rybek). 
Argumenty, że czegoś nie da się dostać w lokalnym sklepiku i dlatego kupię może "glonojada" nie przejdą i nawet taką drogą nie próbuj iść (gdybyś zamierzał).

Z parametrów wody to zbadaj chociaż KH, GH i pH żeby było wiadomo, czy na Twojej wodzie rybska będa się trzymać, czy trzeba inwestowac w RO.

Przewodności nie mierzy się w "ppm". Albo podajesz TDS w swoim pierwszym poście i mylisz to z przewodnością, albo podajesz przewodność w złej jednostce (mikrosimens/cm) - popraw Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(07-03-2018, 10:04 AM)fazi_poz napisał(a): Więc tak jak już wcześniej dostałeś info - z wymienionej przez Ciebie obsady tylko borelki nadają się do szkła o wymiarach jakie masz (i lepiej w układzie 1+2).
Do nich możesz myśleć o otoskach, małych kiryskach (hastatus, pygmaeus, habrosus), małych kąsaczach (neon simulans, bystrzyk amandy). Oczywiście w rozsądnych ilościach (max 12-14 sztuk dodatkowych małych rybek). 
Argumenty, że czegoś nie da się dostać w lokalnym sklepiku i dlatego kupię może "glonojada" nie przejdą i nawet taką drogą nie próbuj iść (gdybyś zamierzał).

Z parametrów wody to zbadaj chociaż KH, GH i pH żeby było wiadomo, czy na Twojej wodzie rybska będa się trzymać, czy trzeba inwestowac w RO.

Przewodności nie mierzy się w "ppm". Albo podajesz TDS w swoim pierwszym poście i mylisz to z przewodnością, albo podajesz przewodność w złej jednostce (mikrosimens/cm) - popraw Smile
Skoro mam 250 ppm to jest to 500 microsimensow jak tylko zrobię testy dam znać polecacie jakiejś konkretnej firmy? Kropelkowe

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jbl i Salifert
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-03-2018, 10:08 AM)BlackWaterPoland napisał(a): Skoro mam 250 ppm to jest to 500 microsimensow jak tylko zrobię testy dam znać  polecacie jakiejś konkretnej firmy? Kropelkowe

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Nie chodzi o to by sobie coś poprzeliczać, tylko byś pisał poprawnie, bo potem takie "kwiatki" są brane za jakieś prawdy objawione i ludzie "w internetach" jadą na błędach w nieskończoność. Pewnego rodzaju poziom i kultura informacyjna powinny być priorytetem w czasach pełnych miałkości.
TDS - jednostka ppm
Przewodność - jednostka simens/m (mikrosimens/cm)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości