• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [600L] Ameryka Centralna pielęgnice

#1
Witam wszystkich. Przedstawiam Wam mój skromny baniaczek z moimi pielęgnicamiSmile
Wymiary akwarium: 180x67x50h.
Filtracja: JBL e 1501 jako biolog + głowica aquael turbofiltr 2000 jako mechanik
Oświetlenie: 2x naświetlacz led 6500K 10W
Ogrzewanie: Jager 250W
Na dnie: piasek kwarcowy plus żwirek oraz otoczaki i korzenie
Rośliny: 2 sztuki Anubiasa
Rybki: 3 sztuki pielęgnic nikaraguańskich,3 sztuki pielęgnic meek,para niebieskołuskich plus zbrojnik pardalisSmile
Temperatura wody 26 stopni,ph 7,woda średnio twarda ok 203mg/l

                           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moje pielęgnice to sa udane. Raz składaja ikre,opiekuja sie nia a innym razem samiec tak gania samice po calym zbiorniku ze ta biedna zmeczona az nie ma sily plywac i na dnie siedzi. Jak w małzenstwie. Ostatnio zrzucilem im temperature z 26 na 24,5 stopnia i jakby sie uspokoily
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mała aktualizacja baniaczka. Dołozyłem gałęzie wierzby. Jak Wam się podoba?Smile. Mile widziane komentarze i opinieSmile        
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ekstra jest.
To są nieokorowane suche gałęzie wierzby?
Niebieskołuskie nie terroryzują za bardzo Nikaraguańskich i Meek?

Napisz trochę jak te wszystkie ryby się ze sobą dogadują w tym baniaku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak. Nie ściągałem kory. Wyparzyłem je tylko wrzątkiem i pod prysznicem gorącą wodą. A rybki dogadują się ze sobą nawet dobrze. Są ze sobą od początku. Trafił mi się wyjątkowo łagodny samiec Niebieskołuskiej. Gdy para Nikaraguańskich odbywa tarło są one w stanie bez żadnego problemu odgonić samca niebieskich. Gdy obydwie pary mają tarło w tym samym czasie każda para pilnuje swoich młodych i raczej pilnują swoich terytoriów nie wypływając poza nie. Chyba ze młode wypłyną gdzieś dalej to wtedy są małe potyczki  z których Niki wychodzą zwycięsko, gdyż samiec wraz z samicą są bardzo zgrani i nieustępliwi. Co do Meek to one raczej trzymają się z boku. Wiadomo jak to z pielęgnicami bywa zawsze od czasu do czasu któraś Meeka zostanie przegoniona ale bez większej szkody dla niejSmile. Dałem gałęzie wierzby gdyż środek zbiornika był wyraźnie pusty i ciekawy byłem efektu końcowego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Z tą gałęzią jest nieporównywalnie lepiej Smile

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Labirynty Azji południowej...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dziękuje Wam za opinieSmile. Mi też się podoba.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Fajnie to wygląda. Gdy gałęzie nabiorą "patyny" będzie jeszcze lepiej...
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nieźle to wygląda.Ciekawe gałęzie...Ja zawsze wierzby w akwarium się bałem ze względu na salicynę właśnie w korze się znajdującą
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
ja próbowałem z korą, ale koniec konców musiałem usunąć. Bez kory też nieźle wygląda. Pilnuj tylko tej kory jak zacznie śmierdzieć usuń. Drewno się u mnie nie zepsuło, tylko kora.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości