• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 126 L

#1
Wink 
Witam,
moj zbiornik stoi juz o pazdziernika Wink

a w nim
kakadu 2+1
sterby x 8
pstrazenica marmurkowa x 5 i pstrazenica srebrna x 6
military helmet x 5

Filtacja
Midikani 800 ( gabka, siporax, zeolit, torf granulowany )
Aqael fan 2+

Oswietlenie
Wromak a w nim juwel t8 18 W ( rosliny + ryby ) 12 h/dobe

Grzałka 100W z termostatem

Podłoze
1kg substatu + 20 kulek gliniano torfowych + piasek + czarny zwirek

Wystroj
korzen + 2 kokosy + 2 "rurki" z kory migdałecznika + szyszki olchy + liscie ketapangu + liscie orzecha

Roslinnosc
moczarka kanadyjska + wakrotka białogłowa + paprotnica szerokolistna + anubiasy + dwie kepki mchu

Nawozenie
Carbo Tropical + red plant Azoo

Uzdatniacze
Seachem stability + Prime + Sera filter biostarter    
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
"kakadu 2+1"

Dwa samce? O maj gat


"pstrazenica marmurkowa x 5 i pstrazenica srebrna x 6"

Lepiej jeden gatunek, zrób im więcej miejsca do pływania.


"piasek + czarny zwirek"

Plaża to za mało zarówno dla Apisto, jak i kirysków.

"liscie ketapangu + liscie orzecha"

Więcej liści by się przydało.

"Carbo Tropical + red plant Azoo


Uzdatniacze"

Po co podajesz? Uzdatniacz jest kompletnie niepotrzebny, jak i nawożenie przy tej ilości roślin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Panie przodem dlatego 2+1 SmileZastanawiam sie nad 3 samiczka bo kryjowek byloby po 2 na samice 
Poki co trzy razy panny mialy ikre ale za kazdym razem zostala zjedzona

Co do pstrazenic to staram sie pozbyc srebrnych ale bezskutecznie :/

Co do piasku to po fakcie niestety juz wiem ze powinien byc w calym akwarium

Co do uzdatniaczy byly podawane tylko na start, natomiast nie bardzo wiem dlaczego powinienem zrezygnowac z nawozenia
Rosliny rosna niektore jak szalone w szczegolnosci paprotnica ale troche liscie brazowieja i potem gnija Ale to w bardzo nieznaczym stopniu
Moze powinienem dluzej swiecic aktualnie 12h na dobe

Co do lisci to kora migdalecznika ktorej mam dwie spore rurki tez oddaje humusy i garbniki
Poza tym jest okolo 30 szyszek olchy 
2 duze liscie ketapangu i moze ze 3 orzecha

Czy to malo bioroac pod uwage ze w filtrze jest torf?
Z gory dziekuje
Milych sobotnich podmianek Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
"Panie przodem dlatego 2+1 SmileZastanawiam sie nad 3 samiczka bo kryjowek byloby po 2 na samice 

Poki co trzy razy panny mialy ikre ale za kazdym razem zostala zjedzona"

Podaje się samce+samice. Tongue


"Co do pstrazenic to staram sie pozbyc srebrnych ale bezskutecznie :/"

Czemu bezskutecznie? O.o

"Co do piasku to po fakcie niestety juz wiem ze powinien byc w calym akwarium"

Czyta się o rybach przed kupnem. Tongue

"Co do uzdatniaczy byly podawane tylko na start, natomiast nie bardzo wiem dlaczego powinienem zrezygnowac z nawozenia

Rosliny rosna niektore jak szalone w szczegolnosci paprotnica ale troche liscie brazowieja i potem gnija Ale to w bardzo nieznaczym stopniu
Moze powinienem dluzej swiecic aktualnie 12h na dobe"

12h to bardzo długo.
Roślin jest tyle, że nawożenie może skutkować nadmiarem niektórych związków, które, jak się porządnie skumulują, to zrobią się problemy.  Jak duże podmiany robisz?

"Co do lisci to kora migdalecznika ktorej mam dwie spore rurki tez oddaje humusy i garbniki

Poza tym jest okolo 30 szyszek olchy 
2 duze liscie ketapangu i moze ze 3 orzecha"

Nie chodzi o same garbniki, czy kwasy humusowe, ale zrobienie syfku dla Apisto. Ja co kilka miesięcy ładuję do akwarium kilkadziesiąt, może ponad sto liści dębu/orzecha włoskiego do zbiornika 200l. I w tej chwili jest to za mało, bo mi się rozkładają w ekspresowym tempie.

"Czy to malo bioroac pod uwage ze w filtrze jest torf?"
Powiem szczerze, że ten torf nie daje jakichś rewelacyjnych efektów, jak jest go tylko trochę w filtrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Po wlozeniu torfu zrobila soe niezla herbata woec zredukowalem torf o 1/4 teraz jest woda baardziej przejrzysta
Ok dzieki za info to podrzuce trochu lisci a jak korzen przestanie sie unosic to zrezygnuje z kamieni

Wystawilem pstrazenice na olx i brak zainteresowania mimo gratisow i dobrej ceny za fisze
P marmurkowe sa duzo bardziej spokojne P srebrne plywaja po calym akwa jak szalone a marmurki spokojnie drufuja pod powierzchnia na granicy roslin 
Czy poza samica kakadu i po pozbyciu sie p srebrnych na rzecz 5-7 marmurek moglbym dodac jakies male stadko nie neonow na srodek akwa czy to juz bedzie zupa rybna?

Ppdmiany raz dwa razy w tyg po 10-30 L

Oswoetlenie ogranicze do 10h

Dziekuje za rady 
Pozdro
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To chwilowy efekt. U mnie nie zdał egzaminu, różnica niewielka, choćby w kolorze wody. Dużo taniej i lepiej jakościowo( parametry wody, utrzymanie koloru) wychodzi armata torfowa.

Jeżeli chciałbyś zostać przy jakichś kamieniach, to dużo lepiej prezentują się otoczaki w tego typu baniakach.

Ja bym został przy dwóch samicach kakadu ze względu na dno- takie w sam raz na dwie samice, to że nie jest baaardzo zagracone, to że piasku jest mało i to że są kiryski, które urzędują przede wszystkim na dnie.
Mógłbyś dać neony, ale zobacz, jak to będzie wyglądać, bo może się zrobić za gęsto.
No i pstrążenice. Smile

Jak nawozisz codziennie, to raczej w kierunku wyższych podmian z tego przedziału bym szedł. Jak doraźnie, to luz. Tongue

Jak dobrze funkcjonuje, to można zostawić te 12h. Ważne żeby dać też rybom i roślinom odpocząć. U mnie często się nadwódki zwijały po 20:00, jak świeciłem 12h do 21:00.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Nawoze raz na 2,3 dni carbo i raz na tydzien azoo

A co proponujecie do kubelka za torf
Siporax, lawa, zeolit, wloknina?!

I jakie kolorowe fisze opocz tych nudnych neonow na srodek toni proponujecie??Najlepiej takie ktore dobrze funkcjonuja w nieduzej grupie max 6-8?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
To nie jest źle. Big Grin Miałem często kontakt z ludźmi ładującymi nawozy do baniaków, mimo że tego nie wymagały.

Lawa czerwona albo dobra ceramika.

Może prystelki? 8 sztuk.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Moja panna zwykła mawiac ze w akwa poza "pielegnikiem" Smile i okresowo pielegnicami pływaja tylko czarno/białe ryby wiec chyba sie ugne i bardziej bym celował w tetre czerwona, bystrzyka barwnego lub bystrzyka ozdobnego (ornatus białopłetwy) ewentualnie fantom czerwony
Ktos ma doswiadczenie w podobnych kombinacjach w takim litrazu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mam 20 fantomów w 200l. Jest trochę ciasnawo. Do 80cm akwa dałbym 12 sztuk. 4-5 samców.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości