• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: JAki filtr zamiast Hydor prime 30

#1
Witam.Postanowiłem zmienić Hydora prime 30 na coś pojemniejszego. Hydor jest fajny ale ten kubeł ma tylko 5 litrów pojemności. Niby jest ok ale zastanawiam się nad czymś większym i oszczędniejszym. JBL e 1501 lub Tetra ex 1200plus.co wy na to?Musi mieć przepływ silny bo mam prefiltr kubełkowy HB 603 więc filtr musi mieć moc Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
JBL e 1501
Tetry nie bierz kiepska inwestycja. Największy problem jest ze szczelnością uszczelki pod głowicąSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
no te nowe modele też?przecież każdy testują i nie słyszałem złych opinii o tych nowych Tetrach.JBL ponoć nie ma takiej nominalnej mocy.Chyba że cuś innego ale te dwa są w dobrych cenach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(29-06-2016, 13:12 PM)luki2323 napisał(a): no te nowe modele też?przecież każdy testują i nie słyszałem złych opinii o tych nowych Tetrach.JBL ponoć nie ma takiej nominalnej mocy.Chyba że cuś innego ale te dwa są w dobrych cenach.
Ja miałem tetra ex1200 i nie byłem z niego zadowolony, a jak się nowy model spisuje to nie wiem. co do JBL mam e701 i nie narzekam i co ważne JBL to używka, a tetra była nowaSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja mam Tetrę ex1200. Z tych nowych, "lepszych". Rozszczelniła się pod głowicą. Uszczelniłem ją sylikonem olejowym. Nie cieknie, ale nie mam już do niej zaufania i asekuracyjnie filtr stoi w misce :/
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
eee to lipa.szkoda boten filtr musi mieć węże 16/22 bo takie pasują na prefiltr.JBL e701 to  i ja mam ale są z nim małe problemy, nie cieknie ale czasem się blokuje i musze głowicę rozkręcać i odblokowywać taką zapadkę  żeby znowu wodę zasysał.Więc do JBLa też mam jakiś dystans...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(29-06-2016, 13:12 PM)luki2323 napisał(a): no te nowe modele też?przecież każdy testują i nie słyszałem złych opinii o tych nowych Tetrach.

No... firma robi postępy. Teraz sprzedają nowe, nie cieknące filtry... Normalnie gratulejszyn/Haha

W JBL-u trzeba się liczyć z lewym obiegiem wody w kuble.
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(29-06-2016, 14:37 PM) Christo napisał(a):
(29-06-2016, 13:12 PM)luki2323 napisał(a): no te nowe modele też?przecież każdy testują i nie słyszałem złych opinii o tych nowych Tetrach.

No... firma robi postępy. Teraz sprzedają nowe, nie cieknące filtry... Normalnie gratulejszyn/Haha

W JBL-u trzeba się liczyć z lewym obiegiem wody w kuble.

To jakaś inna propozycja?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W nowych JBL są uszczelki pod głowice wiec lewego obiegu nie ma. Dajcie już temu mitowi umrzeć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
czyli jednak jbl?
a jak nie to Co?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości