• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450][SA]Orinoco eartheaters

#1
Akwarium 150x50x60h
Ogrzewanie - jager 250W
Filtracja - Eheim 2228
Oświetlenie - chwilowo brak
Obsada - parka demonów i będzie coś jeszcze ...

Mała zajawka Smile .
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ciekawie się zapowiada. Do aranżacji masz rękę ale nie będę chwalił za szybko po tej ciemnicy :-).
Też muszę dla demonów znaleźć osobne szkło. Myślisz że te 150x50 będzie OK dla pary dużych ryb? Ja patrząc na rozpęd tych torped podczas pływania myślę że 250 cm to minimum i trochę mi szkoda ich w długości 150 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Szkło zawsze mogłoby być dłuższe Wink , natomiast ta parka jest całkiem zgodna to i takich prędkości nie rozwijają Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Chyba że tak. Ja mam dwa samce i te to się gonią. Mam miejsce na zbiornik 150x50x50, więc może jak wymienię samca na samicę to będzie jakieś tymczasowe albo akuratne rozwiązanie. Będę śledził ten Twój zbiornik jak sobie ta parka będzie żyćSmile
Jakie towarzystwo planujesz dla nich?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Może lepiej dorzucić aniżeli zestawiać parkę na siłę a później zredukować , demony to momentami bardzo dziwne ryby Wink .
A towarzystwo jak już będę je miał to się pochwalę , po co zapeszać Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kolejna zajawka bo jeszcze delikatna korekta będzie ...

   

Dalej podtrzymuję , że demony to nad wyraz dziwne ryby , samiec po wielomiesięcznych sielankowych zachowaniach względem swojej partnerki zachowuje się jakby dostał ''czuba'' . Samica błąka się w ''chmurach'' a ten w miarę możliwości korzysta z tego co daje natura . Muszę szybko dokoptować im resztę rebiaty ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kawał ryby Wink co tam jeszcze dokładasz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Samiec zmniejsza optycznie zbiornik Big Grin
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam, fajny zbiorniczek... Bardzo ciekawy wystrój i ta obsada ...SmileSmile
poezja .. 
Powiem tylko, że u mnie także dochodziło do spięć w parce jak zostały same w akwarium ... nie wiem o co tu chodzi ale wyglada na to , że nasza parka musi się czyms "zająć" aby samiec nie sfiksował .. ( tak jak w życiu...Wink . 
Może druga dobrana parka jest jakimś rozwiązaniem.. ( ale raczej do dłuższych akwariów..Sad ) Chociaż widziałem dwie pary dorosłych demonów + para dorosłych S.leucosticta w standardowym 150x50x50 i ponadto demony miały młode ......!

U Ciebie zastosował bym rybki rozpraszające .. ale nie takie kóre zajmą ten sam "obszar" co demony. Np. skalary ( stadko 5-6 szt) Lub kilka dyskowców .. lub najlepiej Mesonauta insignis ... w takim wysokim akwa, miały by swietne warunki a przez swoje rozmiary , rozpraszały by trochę demony i miały by jakieś zajęcie ... 
Mam doświadczenie ,ze za małe ryby nie "rozpraszają" uwagi dorosłych S.daemon  i ciągle może dochodzić do agresji samca wobec samicy.

Mam jeszcze jedna sugestię - wrzuć do akwa cały worek b.grubego żwiru lub małych kamyczków ( o śr. 1-2cm)
U mnie to właśnie był substrat do budowy gniazda. Sam piasek nie sprawdza się w akwariach z Demonami - pierwsze udane rozrody tych ryb odbywały się własnie na takim żwirowym substracie .... 
Czyli piasek - aby miały co mielić w pyskach + żwir aby miały co układać w gnieździe..
U siebie zauważyłem również ,że często biorą do pyska taki większy kamień i mielą go przez dłuższy czas ... Albo tak robią w naturze ,zeskrobując z niego glony albo jest to zachowanie a'la rozrodcze i czyszczą w ten sposób elementy do budowy gniazda ... 

Bardzo fajne akwa a demony wyglądają lepiej niz moje ... no może nie sa tak duże Wink ale kształt pierwszorzędny ..Smile Smile

Pozdrawiam!

Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Żwirek będzie na 100% , wiadomo , że potrzebny Wink .Samiec to już nie taka ulęgałka bo ma ok 23cm . Reszta obsady już wymyślona , podpowiedź w tytule wątku i mam nadzieję , że zagra ... Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości