• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Termometry - który dokładny i sprawdzony?

#1
Panie i Panowie , otóż muszę zakupić około 10szt termometrów do akwariów i zastanawiam się które są już sprawdzone i godne polecenia? Oczywiście wolałbym te tańsze. Ja mam z dwa różne i każdy pokazuje temperaturę inną różniącą się o 1/1.5 stopnia.
Jakie macie termometry i które polecicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
vtec ostatnio robił testy termometrów. Odezwij się do niego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witold Smile hmm ale on raczej elektroniczne testował co?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
tak- elektroniczne. to musisz kupić zwykłe, ponumerować i sprawdzić z jakimś sprawdzonym elektronikiem. potem będziesz mógł określać właściwą temperaturę. też stoję przed tym dylematem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja do fishroomu kupiłem kilka różnych i najbardziej jestem zadowolony z termometrów JBL-a.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja używam elektronicznych Aqua Nova
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
https://www.akwarystyczny24.pl/images/Jb...mometr.jpg Ja też chwale sobie JBLa Haha
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dam Ci taką zagwozdkę z termometrami alkoholowymi. Confused
Główny element tych termometrów to rurka kapilarna. Ma w środku otwór, który teoretycznie powinien mieć na całej długości jednakową średnicę ale niestety tak nie jest. Dlatego może on fałszować wskazania w kilku miejscach na całej długości podziałki. Oznacza to, że jeśli wskaże np. 25*C a w rzeczywistości jest 27*C to wcale nie oznacza, że przy 20*C będzie taki sam błąd (2*C). Błędy mogą dochodzić nawet do 5 *C. Aby być pewnym co wskazuje termometr, należy zweryfikować wskazania na całej długości podziałki.
Proponuje by traktować je jako kiepskie wskaźniki zmian temperatury a nie jako termometry wskazujące wartość temperatury. Za tym przemawiają jeszcze inne fakty np. rozdzielczość podziałki czy dokładność pomiaru. Usmiech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
A czy takie elektroniczne są ok?
Np.: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=589...ule_id=201
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No ciekawy Ci powiem Smile Weź zamów i sprawdź ... a ja podejme decyzje jak sie wypowiesz Tongue
A tak na serio to zamówiłem na próbę trzy sztuki JBL-a.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości