• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prawidłowo sklejone akwarium?

#1
Witam,
Podczas mycia szyb w dopiero co zakupionym akwarium zauważyłem taka rzecz, że warstwa silikonu łącząca szybę boczną z przednia zaczyna się od dolnej krawędzi 1,5mm do górnej 4mm. Troszkę mnie to zaniepokoiło i nie chodzi tu o estetykę lecz o bezpieczeństwo.

Czy to tylko chodzi o estetykę czy też niesie za sobą jakieś niebezpieczeństwa związane z rozszczelnieniem się akwarium?


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Akwarium jest źle sklejone i wyraźnie się komuś rozjechało przez kiepską staranność, miałem podobnie w 500l ale nie aż tak bo u dołu było trochę więcej niż u ciebie i nic się nie działo ale tutaj gwarancji nie dam. Ważne by u dołu między szybami był w ogóle silikon bo to właśnie spaja szyby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
U doły między szybami jest ok 1,1-1,2mm silikonu tylko ku górze coś przyrasta.
Z drugiej strony zaś na odwrót o góry 4mm a u dołu ok 1mm...
Akwarium ma 2x wzmocnienie wzdłużne i 2x poprzeczne - ale to chyba marne pocieszenie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pytałeś Przemka to niech potwierdzi. Myślę, że jest bezpieczne tylko nieestetyczne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Może być boczna szyba źle przycięta tzn. Nie na 90 stopni np. Wówczas nawet mimo staranności klejenia nie da się z tym nic zrobić tylko nadrobić silikonem.
Ja tak mam w 160 litrowym na jednym z boków i jak zgłaszałem to do dostawcy to usłyszałem odpowiedź że to zależy jak pójdzie nóż podczas krojenia bo nie każdy ma maszyny do szkła.
Lepiej zawsze kupować od takiego kto ma maszynę.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Z tymi krzywymi krawędziami szyb to byłbym ostrożny, miejmy nadzieję że tam nie jest to przyczyną takich spoin. Przy krzywych krawędziach mogą powstawać dziwne naprężenia, miałem tak raz przy wzmocnieniu podłużnym, wzmocnienie miało krzywą krawędź którą zostało przyklejone do akwarium, po jednym dniu od zalania przy naprężeniach pękło w nocy, dobrze że nie akwarium. Dlatego jeśli tam będą proste krawędzie przycięte pod odpowiednim kątem akwarium prawdopodobnie będzie bezpieczne jeśli nie to głowy nie dam. Sprawdź też kąty wewnątrz i zewnątrz akwarium czy są proste u dołu i góry...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości