• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Biotodoma cupido - tarło

#1
Witam, minął tydzień odkąd przywiozłem je od Arsika ... prawie połozyłem sie u nie go na podłodzę aby wybadać czy uformowała się jakaś para z biotodomek które mial u siebie( nie mogłem się oprzeć aby ich nie wziąć - cuda ..).. W końcu udało się .. ale po włożeniu siatki do akwa, w ułamek sekundy wszystkie wyglądały tak samo ... Trochę na oko, trochę licząc na szczęście złapaliśmy parę ryb.... i ... Arsik - Nie pomyliliśmy się ..SmileWinkSmile To jednak była ta para..!! a teraz właśnie trą sie u mnie w akwarium .. WinkWink

Później więcej zdjęć a teraz tylko kilka .. 
   
   
Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
w jakim szkle je trzymasz??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Genialnie! Smile Są po prostu przecudowne. Tak kolorowe mogą być chyba tylko z Santarém? Nie dziwię się, że je wziąłeś. Czekam na więcej zdjęć.

Jak z agresją wobec innych mieszkańców akwarium?

Gratuluję dobrej ręki do wyławiania par - kto łowił? Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
gratulacje Wink będę śledził wątek na bieżąco !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Gratuluję, b. ładne ryby i chyba rzeczywiście odławiając je, przerwaliście ich amory, skoro tak szybko podeszły do tarła.
Wziąłeś tylko parę?
Czy możesz napisać coś o akwarium, w którym są, o reszcie obsady i parametrach wody?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Witam, trzymam je z parą S.daemon w 625L (160x65x60wys.) + jeden mlody samiec S.daemon z którym nie wiem co zrobić..Smile Tak więc jest tam 5 rybek. 
Piękny widok .. ikra faluje jak kłosy przenicy na polu, gdy samica wachlują ją płetwami.. widziałem jak odganiały 30cm demony ale w akwarium panuje w miare spokój  - w końcu ryby maja dośc miejsca - koniec z przerybianiem akwariów ( Smile to na razie dotyczy tylko tego jednego akwarium - reszta czeka na redukcję obsady..SmileWink )

juz dziś dam im troche spokoju.. jutro pomierzę i podam parametry .. Dodam tylko że woda to czysta osmoza + garbniki a w poniedziałek robiłem większą podmiankę ...

zapełniły ikra cały kawałek lignitu i samica teraz ją "wysiaduje"  - naprawdę na niej leży i wachluje płetwami , a samiec stoi lekko z boku i strzeże ..Smile

Witam, u Arsika widziałem że maja się ku sobie.. samica co chwilę podpływała do samca i prężyła swoje płetwy. Ogólnie to było tam ze 20-25  biotodomek . samiec był największy z całej grupy, za to samica była jedną z mniejszych. Jak artur włożył siatkę to wpadły w taka panikę ,że samca rozpoznaliśmy tylko na podstawie wielkości a samice ... cóż... łud szczęścia ..Smile Było tam jeszcze sporo samic - łatwych do rozpoznania po kropkowanych liniach koło pyska, jak równiez i samców. Na razie brałem tylko ta parę ale juz na drugi dzień mówiłem Arturowi ,że muszę dobrać do nich kilka sztuk. Na razie się wstrzymam ( w czasie tarła para oddala się od stada więc na razie jest w miare naturalne że są same) Później jednak chciałbym mieć małe stadko .. 
Pozdrawiam!

Aha - Piotrze, faktycznie , też sądzę że jest to odmiana " Santarem"
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Przepiękne stworzenia. Może kiedyś...Smile
Jeśli zdecydujesz się na stadko daj znać jak z agresją pary dominującej do pozostałej części stada. Swojego czasu polowałem na
stadko biotodoma wavrini i naczytałem się, że jednym i drugim bardzo nie w smak im towarzystwo tego samego gatunku. 

Choć w każdym stadku znajdzie się jakiś terrorysta, który wypacza doświadczenia opisujących.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
To jeszcze raz gratulację Marcin ;-)
Bernard fotek nie zrobiłem, bo mam niestety aparat w serwisie, ale teraz widzisz jak wyglądają ryby i co mogą ;-)

Jakby coś to ryby jeszcze dostępne ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam, samica dzielnie trwa na posterunku a samczyk pilnuje otoczenia. co do parametrów wody to są one następujące : pH-5.5 , przewodnośc - 91 us , tepm.- 28.8 C 
Poniżej zdjęcie samiczki z ikra oraz samca .. Pozdrawiam!
   
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam, i już po pierwszym spacerku .. Wink Młodych jest sporo i wczoraj zdecydowałem się odłowić 2/3 gromadki do osobnego akwarium. Poszło gładziutko i teraz ponad setka młodych pływa śmiało , w mniejszym akwa. Na poniższych zdjęciach widać młode zostawione z samicą. rodzice radzą sobie dzielnie z ochroną młodych i coś mi się zdaje ,że nie było potrzeby odlowienia młodych .. zobaczymy. Pozdrawiam!
   

A tutaj samczyk "odpiera atak" 30cm Satanoperca daemon ..
   
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości