• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: problem natury technicznej

#1
Witam,mam do Was szybkie pytanie. Dostałem od kolegi ,który zrezygnował z akwarystyki zbiornik o wymiarach dna 160x60, niestety w domu mam tylko szafkę na której stała 375-tka o wymiarach blatu 150x50. Tu pojawia się pytanie: czy mogę na tą szafkę położyć płytę osb 25mm wyciętą na wymiar 160x60 i na to postawić to akwarium,czy lepiej poszukać większej szafki dostosowanej wymiarami do akwa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wg. mnie - no problem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja bym położył.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Moim zdaniem może być nawet cieńsza niż te 2,5cm, jeśli szafka solidna, to spokojnie wytrzyma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mam taki sam patent na mniejsze akwarium i spokojnie daje rade. Ja bym tak zrobiła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ilu litrowe jest to większe akwa? Szafka wytrzyma? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tuptuś dobrze prawi - aby szafka wytrzymała. Akwaria mogą wisieć dość znacznie, jeżeli mają podparty środek. Nie będę wymyślał przedziału jaki to jest, bo zapomnialem Tongue Może mi się przypomni kiedyś, ale w Twoim przypadku to żaden problem.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Większe akwa. ma ok 480l -160x60x50h. Szafka powinna spokojnie wytrzymać,jest zrobiona ze sklejanych płyt 18mm. Podstawa bez nóżek bezpośrednio na podłodze 36mm,na tym cztery pionowe płyty jako podział szafki również każda 36mm,na to blat 36mm + pełny tył 18mm,do tego w dwóch (pierwszej i trzeciej) "przegrodzie" jest pozioma półka z płyty 18mm. Zastanawiałem się tylko czy zbiornik może wystawać poza szafkę stojąc tylko na samym blacie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(14-10-2015, 16:04 PM)Mario 81 napisał(a): Zastanawiałem się tylko czy zbiornik może wystawać poza szafkę stojąc tylko na samym blacie.
spoko, ale lepiej jak planowałeś podłóż płytę pod wymiar nowego.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
A czy mając solidną szafkę z blatem o wymiarach 160 x 60 można zastosować taki sam patent z blatem o wymiarach 210 na 65?szafka na pewno wytrzyma, tylko czy blat nie będzie zbyt dużo wystawał?Pytam czysto z ciekawości czy ktoś już tego próbował?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości