• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: sentyment

#1
jak w temacie,czy macie sentyment do rybek,ja na przykład ma do swoich kirysków,przeżyły bidoki już tyle biotopów i mimo,że teraz kompletnie nie pasują do malawi to i tak ich trzymam to prawdziwi twardziele,są już ze mną te konkretne sztuki od kilku lat,były w paletkarium i to rozumiem,ale jak przetrwały akwa z okoniami apotem  z dorosłymi pawiookimi to juz szacun,teraz cociaż nie pasują są z malawiakami to kocham je i tyle
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Sentyment sentymentem, a dobro ryb chyba ważniejsze, bo może się to dla nich źle skończyć ja kiedyś miałem kirysy z młodymi wielobarwnymi i po krótkim 
czasie kirysy były ślepe, żyły tak pewnie z rok ale już w iinym zbiorniku, tak że lipaSad
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
a moje trwają w zdrowiu i wygladają na zadowolone,a pytanie jest ogólne,chodzi mi o to,że czasami mamy rybki z którymi jest nam ciężko się rozstać mimo wszystko,a rybki żyją i mają się dobrze chociaż wszystko jest przeciwko nim Smile

i co mamy z nimi zrobić po prostu je zostawiamy,nie bądźmy tu bardziej święci od" papierzy",oddać do sklepu i nie wiadomo kto je kupi,mogą wyladować w przysłowiowej kuli albo nawet jeszcze gorzej,po prostu je zostawiamy,bo...mamy do nich sentyment,a temat jest luźny,nie zawsze wiemy gdzie trafia nasi podopieczni,inaczej jak mamy pewność,że idą w dobre ręce,ale w wypadku popularnych gatunków jest z tym ciężko,to mówiłem ja woojtek70 akwarysta od dzieciaka czyli już się uzbiera z 40 lat Smile,panowie i panie chodzi mi o rybki popularne których nikt nie chce a jak widać na moim przykładzie żyją sobie dobrze,może dla tego,że pysie były wpuszczane młodziutkie,ale pawie były dorosłe...i jak to wytłumaczyć...chyba moc jest z nimi...

(14-08-2015, 22:39 PM)Kris1984L napisał(a): Sentyment sentymentem, a dobro ryb chyba ważniejsze, bo może się to dla nich źle skończyć ja kiedyś miałem kirysy z młodymi wielobarwnymi i po krótkim 
czasie kirysy były ślepe, żyły tak pewnie z rok ale już w iinym zbiorniku, tak że lipaSad
szkoda rybek ale nie zawsze jest aż tak źle Sad,czasami udaje się mimo wszystko,chodzi mi tu bardziej o sentyment,zostawiamy ryby bo mamy do nich miętę,mimo że np nie pasują do biotopu,chociaż mój przykład pokazuje co innego,moje miały szczęście
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Skoro darzysz je takim sentymentem to zrób im własne akwarium :p
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(15-08-2015, 11:39 AM)Adrian napisał(a): Skoro darzysz je takim sentymentem to zrób im własne akwarium :p
i chyba tak zrobię,tylko poszukuję chętnych,którzy pomogą je wyłapać,ja się zrewanżuję Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
TO teraz na znęcanie się nad zwierzętami mówi się sentyment?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
maskotus jestem ciekaw tym zarzutom, udowodni jak już oskarżasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
a w jaki sposób ja się nad nimi znęcam,popylają w 600litrach,mówię o tym,że np nie pasują do biotopu(wizualnie)a nie,że dzieje im się krzywda,a jak usłyszę o parametrach wody i takich tam to padnę tu ze śmiechu,już widzę jak wszyscy dla gupików robią warunki CA,dla zwykłych skalarków SA i tak dalej,no bez przesady,trochę tu populizmem i fanatyzmem powiało
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(17-08-2015, 10:16 AM)woojtek70 napisał(a): trochę tu populizmem i fanatyzmem powiało
TIL: zapewnianie rybom warunków zbliżonych do naturalnych jest fanatyzmem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Woojtek70 – mięta miętą ale słusznie żeś zauważył, że kirysek dożywocie u Ciebie ma pewne. Przeżył sporo to i nagroda mu się należy. Nie każdy na tym forum na taki gest by się zdecydował ja Ty. Nie ma co owijać w bawełnę - jaki Pan taka nagroda. A żeś łebski facet i masz prawie 40 lat to i Twoje doświadczenie akwarystyczne musi być niebagatelne. Napisz tak od serca o rybkach, które teraz hodujesz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości