• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 600l korzennego malawi

#1
witam,akwarium z racji,że stoi w salonie,od samego początku miało być dekoracyjne i bezproblemowe,rybki kupione na giełdzie jako 2-3cm maluchy(oprócz aulonocar i frejka),założone ok połowy kwietnia,woda jaką dysponuję jest ze studni idealna do malawi,podmieniam co tydzień ok 1\4 a co drugi tydzień ok 1\3 zbiornika i tak na zmianę,co zapobiega zakwaszeniu wody przez korzenie i skutecznie usuwa azotany i takie tam Smile ,filracja oprócz kilku filtrów wewnętrzych i jednym przelewowym głównie oparta jest na dużym filtrze zewnętrznym napędzanym pompą Co,kirysków proszę się nie czepiać,po prostu zostały i tyle,a aulonocary akurat te wiem,że są ludzkim wytworem,ale miało być dekoracyjnie,a korzenie,bo po 1 troszeczkę inaczej a po 2 sentyment do am.południowej Smile ,a częste podmianki i woda jaką dysponuję jest wręcz idealna dla tych rybek więc korzenie im nie przeszkadzają i .......czekam na opinie,a akwa 170x60x60,to chyba tyle na początek

I
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja tam się nie znam ,ale za taki misz masz zbyt duzo pochwał tutaj nie dostaniesz Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Całkiem fajna Ameryka Centralna Ci wyszła. Tylko nie rozumiem dlaczego wybrałeś akurat afrykańskie pyszczaki. Wpuściłbyś amerykańskie pielęgnice i byłoby mega akwarium, a tak jest...kiszka;/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Hm.Strasznie gryzie w oczy,nie te klimaty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
zupełnie tego nie rozumiem,nie te klimaty,bo.... skąd takie steerotypy,amerykańskie pielęgnice,jak już to ameryka południowa,jaki misz masz,ryby dobrane pod względem biotopu,warunków zywieniowych,a o pochwały mi wcale nie chodziło i nie chodzi,przedstawiłem swój pomysł na drapieżne malawi troszeczkę inaczej niż biały piach i kupa kamieni,parametry wody idealne dla biotopu,a że nie ma ryb z importu to taki właśnie miał być zamysł,prosto i bezproblemowo i inaczej niż wszędzie kilka kamoli i kwarcowy piach...może się mylę ale rozumie krytykę ale konstruktywną,nigdy się nie zgodzę,że jak malawi to biały piach i gruzowisko,ale może jestem w błędzie,dla mnie ważne są parametry wody,odpowiedni litraż,dobrana obsada i żywienie,a reszta to rzecz gustu... i luzik Smile

a własnie zakładam kolejny baniaczek też malawi placidochromis mdoka white lips jednogatunkowy i ten już będzie wg wszelkich norm,piach kamole i pewnie się spodoba Big Grin soon
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pierwszy lepszy film z youtube nakręcony w jeziorze 
Jak widzisz to nie jest tylko wymyślony przez "nawiedzonych" akwarystów sposób na trzymanie pyszczaków, ale próba odwzorowania biotopu. Nikt nikomu nie nakazuje trzymać ryb pochodzących wprost z jeziora. Obecnie wybór gatunków i odmian jest na tyle bogaty, że każdy (nie zależnie od grubości portfela, czy wielkości zbiornika) coś dla siebie znajdzie. Nie wiem czy zbiornik z gałęziami, w którym musisz "walczyć" z ryzykiem zakwaszenia wody jest łatwiejszy w utrzymaniu od zbiornika jedynie z piaskiem i kamieniami neutralnymi lub alkalizującymi wodę. 
Parametrów wody nie podałeś, więc trzeba Ci wierzyć na słowo.
Obsada w ogóle nie jest przemyślana. Przynajmniej na taką wygląda. Wypisz chociaż gatunki jakie posiadasz i rozkład płci u nich.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
co do rozkładu płci to ciężko,bo rybki jeszcze za młode,co do obsady to c.moori,nimbochromis venustus,dimidiochromis compressiceps,maylandia estherae,aulonocary dla ozdoby,oj widze że zupełnie zostałem nie zrozumiany i lepiej dajmy dalej spokój,nie chodziło mi o nawiedzonych akwarystów tylko inne spojrzenie na wystrój akwarium,a co do nie przemyslenia obsady,to nie widzę tu niczego złego,ale zawsze można się doczepić,a rybki hoduję od ponad 30 tu lat,ale nie o to chodzi,czyli gruzowisko,piach i tyle i widzę,że na tym forum trzeba się trzymać steerotypów i tyle,jak BW to trzeba nasypać piachu i nawalić korzeni,jak malawi to piach i kamole,jak CA piach konerek i kmole itp itd,nie ma miejsca na odtepstwa,bez względu na starania dobrania parametrów wody itp,nie ma miejsca na akwaria dekoracyjne,a ja jutro poszukam jakieś filmiki gdzie w malawi są korzenie,bo przecież jakieś muszą wpaść przy brzegu do wody Smile,i co jest gorszego w moim zamyśle od baniaków gdzie w kranie twarda woda i trzeba cały czas walić RO,bo ktoś chce mieć BW,ludzie przecież pisałem,że akwa ma być dekoracyjne i bezproblemowe,bo tak ma być,a nie że nie mam kasy,czy potępiam odwzorowywanie biotopów,i ryby WF,tak chciałem i tak mam,a ryby uważam trafiły super i mają prawie idealne warunki,a jak ktoś ma dla swoich idealne,niech pierwszy żuci kamieniem Smile,jak bedę chciał zrobić biotop idealny to tak sobie zrobię,zrozumcie co napisałem na początku,prosto,bezproblemowo,tak jak mi się podoba z jak najlepszym zabezpieczeniem moich podopiecznych,przecież nigdzie nie pisałem,że to ma być odwzorowanie biotopu malawi,hhheeelllląąąąłłłłłłłłłł Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jak chcesz utrzymac parametry przy korzeniach ktore zakwaszaja wode? To tak jak bys zrobil kupe w pokoju na dywanie, nakryl ja kocem i udawal ze nie smierdzi. Niestety tego nie pomalujesz, to trzeba posprzatac. Zaraz pewnie poleci ph i ryby beda szurac bokami po piachu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Cytat:przy korzeniach ktore zakwaszaja wode

To ja przez całe życie miałem jakieś podrabiane korzenie, bo mi ciągle pH podnosiły. Bez przesady.

[Obrazek: IMG_5884.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Moje zbijaja ph chociaz mam ponad 4tys l wody w obiegu w kazdym akwa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości