• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Geophagus winemilleri?

#1
Witam.Co to za ziemiojady??Nabyłem je jako geophagus winemilleri(wf) ale wydają mi się bardzo podobne do brachybrachusów!jednak zaraz po wpuszczeniu ich do zbiornika i były zestresowane miały pionowe pasy, których brachybranchusy nie powinny mieć.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Proszę o jakieś sugestie,cenne wskazówki!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Może to być G. abalios albo G. neambi.
Na pewno to nie jest G. winemilleri.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Sławek, czarne paski jak u tych ryb na pokrywach skrzelowych mają właśnie winemilleri, w przeciwieństwie do abaliosów i neambi. Wg mnie może to być właśnie winemilleri.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moim zdaniem to są G.winemilleri Wink Gdzie kupiłeś? też szukam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Pewien hodowca z Warszawy miał je od małego(6 sztuk-wf). Wymieniłem swoją parkę rht z młodymi na 3 sztuki tych winemilleriSmileRyby mają ok 15cm a ich wiek to 1,5 roku. Zastanawia mnie rozkład płci.Wydaje mi się,że mam albo 2 samców i 1 samicę albo 3 samce. U tego Pana nic się przez ten okres nic nie dobrałoSadTrzeba mieć wyjątkowego pecha żeby z 6 sztuk nie było żadnej parki...Mam nadzieję,że u mnie się coś dobierze. Wracając do identyfikacji ryby to zawsze myslałem , że winemilleri mają więcej czerwonego koloru i te wzory(paski) są bardziej równe?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To widać jest słabo wybarwiony. Jeżeli tak, to mnie zmylił brak poziomych pasów czerwonych łusek.
No i nie spojrzałem na skrzela.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Moim zdaniem jeszcze zestresowany Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zdjęcia robiłem zaraz po wpuszczeniu ryb do zbiornika, więc były zestresowane i zmęczone podróżą.. Obecnie są już ładniej wybarwione.Te kolory pewnie jeszcze się zmienią gdy ryby się za klimatyzują . Jak na razie też dziwi mnie brak regularnych czerwonych,poziomych pasów!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Popatrz tu:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=266

i tu:

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3...inemilleri
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości