• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada do akwarium 200L

#1
Witam serdecznie chociaż wątek założyłem w dziale CA to szukam obsady do akwarium 200L (100x40x50) ze wszystkich kontynentów (oprócz ryb z malawi), Niestety nie mogę posiadać już akwarium roślinnego (powód opisany w dziale jesteś tu nowy) Dlatego też zdecydowałem się na surowy wystrój i pielęgnice.

Czekam na wasze propozycje jeśli chodzi o ryby (może być to akwa 1-gatunkowe)

Mogę zdecydować się na akwarium 240 (120x40x50) jeśli będą jakieś ryby dla których 200 będzie za małe a 240 w sam raz

Z góry dziękuję i liczę na jak największą ilość propozycji z waszej strony specjaliści od pielęgnic Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(03-03-2015, 19:53 PM)Akwa-Mati napisał(a): Witam serdecznie chociaż wątek założyłem w dziale CA to szukam obsady do akwarium 200L (100x40x50) ze wszystkich kontynentów (oprócz ryb z malawi), Niestety nie mogę posiadać już akwarium roślinnego (powód opisany w dziale jesteś tu nowy) Dlatego też zdecydowałem się na surowy wystrój i pielęgnice.

Czekam na wasze propozycje jeśli chodzi o ryby (może być to akwa 1-gatunkowe)

Mogę zdecydować się na akwarium 240 (120x40x50) jeśli będą jakieś ryby dla których 200 będzie za małe a 240 w sam raz

Z góry dziękuję i liczę na jak największą ilość propozycji z waszej strony specjaliści od pielęgnic Smile
Cześć 

Z SA proponuje Ci docelowo pare Herosa Notatusa. Spokojne i pięknie ubarwione ryby. Sadze ze maksymalnych rozmiarów nie osiągną ale i dojrzałość osiągają wcześniej zatem ciekawe zachowania możesz obserwować. Będziesz jednak wrzucić trochę gałęzi i liści bo lubią cień. 

Z CA proponuje albo Cryptoherosy albo Thioryhthisy. Poczytaj i wybierz sobie ktore chcesz. Kupujesz 6. Pozostaje para. Dwie pary w takim zbiorniczku to tłok i w czasie tarła zostanie najprawdopodobniej zabita. 

Do jednych i drugich możesz dorzucić stosowne rozpraszacze. 

Z TA możesz zrobić nieckę i mieć w niej sporo rybek bardzo ładnych i ciekawych. Poszukaj na forum tematu bo jest i szkoda sie powtarzać Marta pisała o tym i są także fotki. 
W tym wypadku potrzebujesz piasek, ok 100 muszli, kilka skałek. 

Powodzenia. 
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Thioryhthisy? mógłbyś napisać pełną nazwę gatunku bo google nic nie znajduje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(04-03-2015, 00:20 AM)Akwa-Mati napisał(a): Thioryhthisy? mógłbyś napisać pełną nazwę gatunku bo google nic nie znajduje
No i slusznie że nie pokazuje bo popełniłem w nazwie błąd ThorichthysBlush


[Obrazek: Thorichthys_socolofi_6.jpg]
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
thorichthys ellioti
thorichthys heller
thorichthys aureus
cryptoheros myrnae


te gatunki podobają mi się najbardziej Smile


nie wiem dlaczego pojawiają się te komendy na czcionkę..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Świetnie w takim zbiorniku będzie się miała albo para C.sajica albo para A.nigrofasciata (Amatitlania nigrofasciata).
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Bierz te 240 l i spokojnie mozesz trzymac pare Rocio octofasciata. Niestety z rozpraszaczami bedzie ciezko, za to bedziesz mogl polowania ogladac.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości