• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 300l v2

#1
Powoli jestem na wykończeniu nerwowym z moimi aktualnymi rybami (pyszczakami) i jeszcze chwila a wywalę je i zrobię drugie CA.

Akwarium praktycznie byłoby gotowe. Wystarczy wywalić ryby i zmienić trochę wystrój.

W jednej bańce o tych samych wymiarach 120x50x50 mam już Sajice i Elioty. Do drugiej chciałbym coś innego.

Myślałem nad:


Niebieskołuską i Nikaraguańską. Dobry wybór ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nikt się nie wypowie ? ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mieszkasz niedaleko to przejazdem mógłbym Ci podrzucić A.siqua, a z nimi dobrze podobno dogadują się Rocio
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A co z moją propozycją ? Zdałoby to egzamin czy nie bardzo ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nikt się nie chce wypowiedzieć ? A może całkiem inne zestawienie oprócz Sajici i Eliot
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(04-03-2015, 10:57 AM)Pumba napisał(a): Nikt się nie chce wypowiedzieć ? A może całkiem inne zestawienie oprócz Sajici i Eliot
Pewnie dlatego nikt nie chce pisać, bo tego typu zapytań jest dużo, a i odpowiedzi jak poszukasz jeszcze wiecejBig Grin

Jak dla mnie dla młodych ryb ok, ale jak dorosna to musi zostac tylko jedna para. Niebieskołuskich nie posiadałem, ale miałem Nikaraguańską i nie jest to ryba łagodna swoim charakterem. Moje  silnie zarysowywały swój rewir i w 150x50 zajeły prawie 100 cm zbiornika - mowimy o dobranej dorosłej parze.

Możesz jeszcze wsadzić do takiego zbiornika Cichlasoma Salvini - ale wyłacznie parę. Przy czym pamietaj że agresja wewnątrz gatunkowa jest spora, zatem w zakup wliczasz straty, ale jak trafisz u hodowcy ładną rybę, to przy odpowiednim swietle nie bedziesz żałowac zakupu.

Nie zastanawiałes sie nad czyms innym mniej popularnym wsród akwarystów - teraz dostepnośc ryb jest olbrzymia - trzeba tylko wiedziec gdzie szukać - a i doswiadczeniem mozna sie podzielić.

Zastanow sie nad:
1. exCh. Beani - dobierają sie wczesnie w pary. Agresja wewnątrz gatunkowa olbrzymia, ale ryba przepiekna. 300 l dla pary jest wystarczające, ale z duza nadfiltracją koniecznie, bo sa wrażliwe na jakość wody.

2. Ch. Atromaculatum - równiez para do 300 l wejdzie. Warunki podobne do Beani.

3. ex Ch Grammodes - małe Dovii - agresja olbrzymia wewnątrz gatunkowa. Ryby 9-12 cm osiągaja dojrzałość płciową. Zaopatrz się w szybe rozdzielającą, bo po tarle samiec czasami zabija samicę. Jak zauważysz w porę to ja uratujesz tą szybką. W wiekszym zbiorniku 500-600 l nie byłoby to potrzebne. Ryby przepiękne.

4. Herichthys Carpintis "Escodnido", "Vontehillo" - przepiekne ryby. Dojrzałośc płciowa osiągana jest w wielkości 9-12cm, ale dorastaja do 25cm. W takim zbiorniku nie doświadczysz tego, ale wybarwiają sie wczesniej. Oświetlenie zdecydowanie zimne - wówczas kolory wyjda pełna parą.

Ryb jest wiele do wyboru. O kazdej jak bedziesz dociekliwy znajdziesz wiele informacji w necie. A jak znasz niemiecki lub angielski to swiat informacji stoi przed Toba otworem, nawet na forach nie operującymi jako podstawą tymi językami.
 
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Teraz mam połączenie Sajica i Eliota i te drugie też zajęły większe pół akwarium. Pływają sobie z młodymi to dlatego agresja dużo większa. Wolałbym coś bardziej z popularniejszych gatunków. Nie chcę ryb szukać miesiącami.

1 para trochę za mało by nacieszyć oko. Chcę ulokować właśnie 2 pary w takim zbiorniku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(04-03-2015, 12:43 PM)Pumba napisał(a): Teraz mam połączenie Sajica i Eliota i te drugie też zajęły większe pół akwarium. Pływają sobie z młodymi to dlatego agresja dużo większa. Wolałbym coś bardziej z popularniejszych gatunków. Nie chcę ryb szukać miesiącami.

1 para trochę za mało by nacieszyć oko. Chcę ulokować właśnie 2 pary w takim zbiorniku.
@Co do szukania - to mity trzeba zdecydowanie obalać. Ryb nie szuka sie miesiącami. Powiedziałbym ze to kwestia finansowa jedynieSmile

@poczytaj zatem forum, co mozna łączyc z czym i w jakich zbiornikach, troche literatury, a sądzę, że sam dojdziesz do wniosku co bedziesz chciał mieć w akwarium
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Chyba zdecyduję się na Niebieskołuskie z Meekami albo A.siqua
Ewentualnie H.nicaraguensis i A.siqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
H.nicaraguensis i A.siqua 

Miał ktoś takie połączenie u siebie ?


Ewentualnie rocio octofasciata i H.nicaraguensis ? Tak trzyma chyba Soltarus ale on ma trochę inne wymiary dna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości