• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Burza mózgów - obsada do akwarium 180 cm

#1
Hejka!
Na wstępie chciałem się przywitać - jestem Adam i lubię rybkiSmile
Choć niektórzy najsędziwsi użytkownicy może mnie jeszcze pamiętają. Jako, że akwarium nie miałem już chyba pół wieku i od tego czasu pewnie wiele się już pozmieniało, chciałbym kolegów akwarystów prosić o pomoc w doborze obsady. Wiem, że w tym hobby standardy szybko się zmieniają, dlatego ciekawi mnie co na dziś dzień polecilibyscie do akwarium o wymiarach 180x60x60cm. Kiedyś wybór byłby spory, ale po takim czasie kto wie... Wink Dodam, iż nie mam specjalnych preferencji co do kontynentu czy innych detali, które zawężałyby możliwości, dlatego liczę na fantazję szanownych kolegów forumowiczów, a wiem, że przynajmniej niegdyś jej nie brakowało...Wink Nie mam też specjalnych ambicji na wyjątkowe rzadkości, istne święte gralle, dlatego każda propozycja będzie wzięta pod uwagę. Ogólnie rzecz ujmując mam chcicę na ciekawą i ładną rybę, która będzie cieszyć oko i nie będzie przynudzaćSmile
Co by nie przeciągać, ninieiszym zapraszam wszystkich do małej burzy mózgów!
Ps. Jeśli wybrałem zły dział to przepraszam;p
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Koniec świata. Admin marnotrawny wrócił.

Hura

Ciężko coś doradzić, jeżeli masz takie szerokie zainteresowania, ale wiem, że CA zawsze Ci się podobały, więc może w tę stronę. Ale opcji jest jednak teraz tyle... Z innej beczki to może Sendog ma na zbyciu kameruńskie kraterówki Stomatepia pindu?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Habemus Admin Smile

Ciszymy się Adasiu żeś wrócił Okok
Co do ryb to pewnie jednak coś Ci chodzi po głowie Smile Może podpowiesz?
 Ja nic nie będę Ci polecał choć powiem szczerze, że Afryka zachodnia rzeczywiście daje wspaniałe moliwości.
Kraterówki są świetne - sam chętnie wziąłbym Myaka czy Pungu ale gdzie je dostać? Sad Stomatepi młodych narazie nie mam - pojechały do Austrii i Niemiec. Statdo przestało się rozmnażać odkąd władzę nad dnem objął samiec tigripictilis.
Na Furu nie namawiam Smile kilkudniowy zapał mija prawie każdemu zapaleńcowi Wink
A może Fwa? choć ryby stamtąd to rzeczywiście same Graale. Podobno Heiko szuka trzech osób na trzecią już wyprawę do tych wód. Można pojechać i samemu cos złapać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Adminie drogi wbij też na Opolskie nie porzucaj swoich dzieci
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Macioch, na Opolskim też będzie, a jak! Ty odpowiedz tamBig Grin
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Apisto! Oj taka kolonia 8+16 któryś żaglopłetwych. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zarzyj CAnaboliki i dalej wiesz co robić Tongue Można iśc w małe, można i jakąś krówkę dać. Przy takim baniaku to już można Panie dużo myśleć w każdym z biotopów Tongue
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Siema Adaś Smile
Co ja bym zrobił teraz z takim akwa przy obecnej dostępności...? Postawiłbym na koparki. Jeśli chodzi o CA to zainteresowałbym się A. nourissati od Filasa, z SA S. mapiritensis lub S. leucosticta. Oczywiście też tęsknię za Guianacara Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Panowie, nie planuję w najbliższym czasie wycieczki do Afryki, więc proszę o jakieś bardziej przyziemne propozycjeSmile

Ruki, konkrety proszę, co bym sobie pooglądałSmile

Szczerze mówiąc to zawsze kreciły mnie Malawijskie drapieżniki, ale nie chciałem nic sugerować, żeby zobaczyć jakie mam alternatywyWink

Z Ca to rozważałbym jakąś jedną krowkę i do tego jakąś gromadka mniejszych bączków. Natomiast z SA bardziej od koparek podobają mi się obecnie pielęgnice toniWink ale może jakieś ciekawe połączenie...
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tak spojrzałem na autora wątku i sobie mówię, kto tak starego kotleta ruszył Tongue ale okazało się, że data wczorajsza i powrócił nasz "Rambo" Big Grin, siemka.

Akwarium spore ale jednak mogło by być troszeczkę dłuższe, co by tu doradzić, nie mam pojęcia, ja mocno jestem związany z AC ale jak lubisz też SA to może spróbować z kilkoma Uaru? Mnie te ryby oczarowały już dawno, pytanie czy akwarium jednak nie zbyt ciasne dla nich?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości