• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: akwa 200*60*60

#1
Witam obecnie w 200l pływają pielęgnice nikaraguańskie w ilości 10 sztuk, są to młode osobniki ( docelowo para lub dwie ).Moje pytanie brzmi czy razem z nimi mogą pływać akary pomarańczowopłetwe (para) większe zbrojniki , ewętualnie inne większe pielęgnice. Akwarium docelowe 200*60*60* (już w budowie ) . Bardzo proszę o rade bo wydaje mi się że dobrze trafiłem jeżeli chodzi o fachowców. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
hej.Jeśli to miałoby być po parze ryb to myślę,że możesz trzymać je razem. Jednak już wtedy akwarium będzie mieszanką centralno-południową, ponieważ akary to południowa Ameryka.Tam gdzie występują jest szeroki wachlarz parametrów wody np: w Peru, więc nie będzie im to przeszkadzać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
hej.Wiem że akary i nikaraguańskie to dwa różne biotopy ale jedne i drugie cieszą moje oko. Pytałem już to tu i tam i jakiś pogląd mam ale wole się upewnić bo nie chce w akwa mordowni zrobić, raczej niech to się trzyma zasad. Na tym forum mam nadzieję że znajde dobre rozwiązanie.Dzięki za zainteresowanie i dobre rady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
nie ma za co. Jak coś to pisz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja mam akary i wbrew opisom to są spokojne ryby(poza okresem około tarłowym). Ja trzymałem je także z małymi i spokojnymi rybkami!Wszystko zalęży od tego w jakiej kolejności wpuści się rybki(ryby od mlodości przyzwyczajają się do siebie) .Akary są piękne ale rosną bardzo duże!Jeśli chcesz to naciesz sobie oko nimi póki są młode.Z czasem zobaczysz, że jest im za ciasno(nawet na 1 parę).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
dzięki za rade. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Napisz Kolego jaką decyzję podjąłeś?!Jestem ciekawySmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
witam, skłaniam sie do pary pielęgnic nikaraguańskich i pary akar mam nadzieje że dobrze robie . Jak na razie w takim zbiorniku będzie ok a jak podrosną czas pokaże. Chyba że będą jak karpie w wannie to będe kombinował . A co myślicie na towarzystwo np gibicepsa lub podobnego wielkością zbrojnika ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ryba piękna.Mi w rok urosła z 4 cm do ok 17.Pamietaj o tym,że ona urośnie także do około 40-50cm.Zbrojniki wyjadają ikrę (więc o rozmnażaniu można zapomnieć) a także sporo brudzą(duży gibbiceps=dużo odchodów).Był to glówny powód dla którego zrezygnowałem z tego zbrojnika.A skąd Jesteś?Pytam ponieważ mam akary na sprzedaż!

ryby w małych akwariach karłowacieją
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z Chorzowa, powiedz mi tylko czy akary masz tylko same w akwa i jaki zbiornik posiadasz? a czy ewętualnie można jeszcze jakieś towarzystwo dla tych ryb dobrać? Generalnie żeby te akwarium żyło.Sory za pytania ale kombinuje Oczko Wiem że są to duże ryby ale.... Nie jestem laikiem akwarystycznym ale po raz pierwszy będe miał tak duże akwa (jak dla mnie). Ma to być akwa dekoracyjne w centralnej części mieszkania.) Padło na te pielęgnice i na te akary..)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości