• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Meeka

#1
Witam.Wsród jakich roślin najlepiej czują się meeki??Myślalem o zakupie żabienicy i pistii?W moim zbiorniku jest obecnie anubias na korzeniu i microsorium.W zbiorniku jest także para akar pomarańczowopłetwych i  para eliotti.Czym najlepiej je karmić?Samiec ok 8 cm pobiera pokarm z powierzchni natomiast reszta boi się i woli pokarm opadający.Pokarmy które stosuję to hikari cichlid gold ,hikari cichlid staple,spirulina cichlid super forte chips,cichlid spirulina pałeczki,mrożonki szklarka i solowiec oraz cichlid omnivore granulat.Duży samiec je bez problemu a młode ok 4 cm wolą opadającę mrożonki.1 sztuka chowa się ciągle w grocie a pozostałe w lodygach microsorium.Może spróbować jakieś płatki,co polecicie??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Do CA często daje się różne Vallisnerie Smile czyli nurzańce, czasem jakieś paprotnice, limnobium, pistię.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dla meek bez różnicy czy pływa wśród trawy czy kwiatków Big Grin Karmisz dobrze, tylko rób na zmianę, mrożonek trochu, artemia, itd Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wątek przeniesiony.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki za pomoc.Ja chciałem tylko zasięgnąć Waszych MĄDRYCH poradSmile:0Jeśli chodzi o jedzenie to może z czasem się przełamią i zaczną chętniej jeść wszystko! Na razie dokupiłem nurzaniec śrubowy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wie ktoś może jak rozrożnić płeć tych ryb?może jakieś zdjęcia.W necie jest dużo informacji ale nic na 100%. Był dziś u mnie hodowca który je rozmnażał i twierdzi,że moje 5 sztuk to same samce. Poznał je po intensywnej czerwieni na brzuchu.Jego zdaniem samice mają jej niewiele, są mniejsze i jaskrawiej(skromniej ubarwione)
!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wie ktoś a nawet robił super opis ze zdjęciami. Poszukaj na forum, mamy taką opcję Wink

edit: podpowiem, że każda ryba ma osobny wątek w prezentacjach ryb i tam jest wszystko.





edit 2: A ja opisywałam to tutaj: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3...7#pid53267
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki.Jak zawsze super podpowiedz!!SmileNa razie nie mają dokładnie wydłużonej tej końcówki płetwy ale obstawiałbym na 1 samicę i 4 samców.Poczekam i poobserwujęSmileCierpliwości Smile:0

A może ma Pani na sprzedaż parkę młodych?jakimi mrożonkami najlepiej je karmić,ochotka może być(obecnie karmię solowcem i szklarką)?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości